یزدانی: شادمان کردن مردم بیشتر از حضور در جمع بهترین های تاریخ کشتی ایران مهم است

به گزارش آناسی، قهرمان کشتی آزاد المپیک ریو گفت: اینکه جزو 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران باشم، اول یا دوم باشم، مهم نیست، این برای من اهمیت دارد که مردم را راضی کنم.

یزدانی: شادمان کردن مردم بیشتر از حضور در جمع بهترین های تاریخ کشتی ایران مهم است

به گزارش خبرنگاران، حسن یزدانی که میهمان برنامه این هفته دایره طلایی بود در مورد محبوبیتش در میان مردم گفت: مردم به من محبت دارند، امیدوارم لایق تعریف و تمجید همه این عزیزان باشم و آنها را روسفید کنم.

وی در مورد فعالیت هایش در دوره تعطیلی ورزش به خاطر ویروس کرونا تاکید کرد: من در این ایام کرونا، مثل بقیه ورزشکاران محتاط عمل کردم، سعی کردم نکات پزشکی که پزشکان گفته بودند را کاملا رعایت کنم. روزانه یک جلسه تمرین کردم. بدنم را در شرایط نسبی نگه داشتم تا ببینم در آینده چه مسابقه ای در پیش است که باید در آن شرکت کنیم.

یزدانی در مورد شرایط زانویش بعد از جراحی گفت: بعد از عملی که زیر نظر دکتر کیهانی انجام دادم، کار فیزیوتراپی را زیر نظر دکتر نوروزی انجام دادم و بعد از دو ماه الحمدالله شرایطم خوب شد و 15 اسفند بود که کارم را روی تشک کشتی استارت زدم. اما کرونا آمد و نتوانستم تمریناتم را آنطور که باید و شاید دنبال کنم.

دارنده 5 مدال جهانی و المپیک در مورد رکورد استثنایی اش در مسابقات جهانی نورسلطان و اینکه تمامی مبارزه های او در جهانی 2019 در کمتر از تایم معمول تمام شد، اعلام کرد: من سعی می کنم که آن زحماتی که کشیدم، را روی تشک پیاده کنم. تمریناتی که روزهای قبل در اردوهای تیم ملی داشتم و تمریناتی که در شهرستان داشتم، سعی می کنم آنچه قبل از مسابقه برایش زحمت کشیدم را روی تشک کشتی پیاده کنم. از دیدگاه مردم شاید کشتی هایم زود تمام می شود اما سختی های زیادی برای آن کشیدم. اما اگر حریف استقامت بیشتری بکند، مبارزه به 6 دقیقه می رسد، گاهی بعضی از حریفان دفاعی کار می کنند و قبلا هم این را داشتم و حتی بعضی از آنها من را بردند، در کل اگر حریفی باشد که 6 دقیقه کشتی بگیرد، من هم 6 دقیقه می گیرم.

دارنده 3 مدال طلای کشتی جهان و المپیک در مورد اینکه اتحادیه جهانی او را به همراه 4 کشتی گیر دیگر به عنوان بهترین های تاریخ کشتی ایران معرفی کرده، شرح داد: اول اینکه این باعث راضیی من است که در کنار این 4 کشتی گیر هستم. البته کشتی گیران جوان دیگر می توانند از من جلو بزنند و این چیزی نیست که من به آن فکر کنم. من دنبال رسیدن به بهترین هستم، به دنبال کسب مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیکی که پیش رو داریم. اینکه جزو 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران باشم، اول یا دوم باشم، مهم نیست، این برای من اهمیت دارد که مردم را راضی کنم و بهترین نمایش را در مسابقات داشته باشم.

یزدانی در مورد احتمال رویارویی اش با دیوید تیلور آمریکایی پیش از المپیک، گفت: هدف من همین بود که پیش از جهانی نورسلطان در هر مسابقه و تورنمنتی که می خواست شرکت کند، حضور پیدا کنم تا با هم کشتی بگیریم که او آسیب دید و به تورنمنتی نیامد و در ادامه مسابقات جهانی 2019 را هم از دست داد. بعد قرار بود در سال المپیک این کار را انجام دهم که کرونا فعلا همه مسابقات را به تعویق انداخته است. دوست دارم با او کشتی بگیرم. اینطور نیست که دنبال این باشم یک جا گیرش بیاورم، اما دوست دارم قبل از المپیک در یک مسابقه غیررسمی شرایط خودم را مقابل تیلور سبک سنگین کنم تا ببینم در این چند وقتی که تمرین کردم به لحاظ فنی و روحی-روانی چه شرایطی دارم و نقاط ضعف و قوتم را تا المپیک رفع کنم و در توکیو بهترین عملکرد را داشته باشم.

وی در مورد رقبای داخلی اش نیز شرح داد: رقیبان خوبی مثل احمد بذری، کامران قاسمپور و یک سری پهلوانان دیگر هم دارم. رقبا باعث پیشرفت کشتی گیر می شوند. آنها من را نگاه می کنند که بیشتر زحمت بکشند تا مرا شکست دهند، من هم دوست دارم آن فاصله ای که پیش از این با رقبایم ایجاد کردم را تداوم دهم. چه به لحاظ فنی و چه روحی و روانی. تمرکز من روی تمریناتم، انتخابی تیم ملی، مسابقات برون مرزی و همچنین جهانی و المپیک است.

یزدانی در مورد فینال جذابش با انور گدویف روس در المپیک 2016 ریو اعلام کرد: شاید حرف ها در این زمینه تکراری باشد اما کشتی سختی بود. شرایطی که به وجود آمد خونریزی سر انور گدویف باعث شد تا ثانیه آخر نتیجه معین نشود اما خوشبختانه دست من به عنوان برنده بالا رفت. بعضی از دوستان می گویند او خونریزی داشت و این به نفع من شد، ولی گدویف 6 بر صفر از من پیش بود. من می دانستم حریفم به لحاظ تنفسی کم می آورد. وقتی با کشتی گیری سرشاخ می شوم می فهمم که تا چه تایمی می تواند با من کشتی بگیرد و فشارم باید تا چه حدی باشد. این خونریزی باعث شد که او در حین مبارزه استراحت کند. کشتی 6 دقیقه ماه، 20 دقیقه طول کشید و این برای حریفی که جلو هست، بهتر است اما من تمرکزم را از دست ندادم. مربیانی که کنارم بودند، کمک کردند، همینطور خودم با دعای خیر مردم تلاش کردم که مبارزه به سود من تمام شود.

وی در مورد اینکه تا چه زمانی قصد ادامه دادن جهانی قهرمانی را دارد، تاکید کرد: ان شاءالله همه سعی و تلاشم این است که پله پله پیش رفته و به آینده فکر کنم. الان دیدگاه من حضور در المپیک توکیو هست و انتخابی تیم ملی و تورنمنت هایی که باید برای حضور در آنها برنامه ریزی کنم. تا جایی که توان داشته باشم مبارزه می کنم و اگر تا المپیک 2024 شرایطم ایده ال باشد تا آن وقت هم کشتی می گیرم.

یزدانی در مورد احتمال حضورش در لیگ امسال باوجود مصدومیتی که از لیگ فصل گذشته عایدش شد، گفت: دوستانی که کنارم بودند می دانند که آن زمان هم آمادگی داشتم، این مصدومیت هم تنها سه چهار روزی باعث شد استراحت کنم و خیلی سریع تمرینات بالاتنه را شروع کردم. بدنم 60-70 درصد آماده بود و اگر المپیک هم به تعویق نمی افتاد آمادگی این را داشتم که در توکیو کشتی بگیرم. حالا باید بیشتر از قبل مراقب پایم باشم.

وی با اشاره به دوران نوجوانی اش تاکید کرد: به هرحال شیطنت نوجوانی را داشتم و گاهی هم دعوا می کردم.

قهرمان المپیک 2016 ریو که در باشگاه قهرمانان جویبار و فردوس تمرین کشتی اش را انجام می دهد، الگوی اخلاقی خود را پوریای ولی و جهان پهلوان تختی اعلام کرد و با اشاره به حمایت های پدرش از او برای انجام تمریناتش بدون دغدغه، اعلام کرد: بدون پول و امکانات هم می شود قهرمان شد اما حمایت هم لازم است. پدرم در این زمینه خیلی به من کمک می کند، او سختی زیادی را تحمل کرد تا من به لحاظ مالی دغدغه ای نداشته باشم و تمرکزم روی کشتی باشد.

یزدانی در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز به کشتی دریافت برای کشورهای دیگر فکر کرده است؟، گفت: اصلا به این موضوع فکر نمی کنم. مردم آنقدر به من محبت دارند که به این چیزها فکر نکنم. درست است در کشور ما بی مهری هایی صورت می گیرد ولی وقتی محبت مردم را می بینم به چنین چیزی فکر نمی کنم و فقط می خواهم آنها را راضی کنم و مردم از من راضی باشند.

قهرمان سال 2019 کشتی آزاد جهان، انور گدویف روس را باهوش ترین حریفی دانست که مقابلش کشتی گرفته و در مورد مربیانی که برایش زحمت کشیده اند، گفت: مربیان زیادی در این راستا کمکم کردند که شروع کارم با همت مسلمی بود، بعد از آن در تیم ملی نوجوانان زیر نظر محمد طلایی، دکتر رسول خادم و اکنون نیز غلامرضا محمدی و دکتر دبیر کارم را دنبال می کنم.

وی در مورد حسش به جویبار و اینکه آیا تصمیم دارد این شهر را در آینده ترک کند، اعلام کرد: جویبار جایی است که کشتی را از آنجا استارت زدم، همشهری های من هستند و شهر پر از عشقی است که همه علاقمند به کشتی هستند. آینده را نمی شود پیش بینی کرد، معلوم نیست در آینده در تهران، جویبار یا شهرستان اطراف زندگی کنم، فعلا هیچ جایی برای آینده خودم معین نکردم.

مدعی اصلی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای حضور در المپیک، فوتبال، والیبال و بسکتبال را جزو رشته هایی اعلام کرد که قبلا بازی کرده و با اشاره به آلودگی های دریای مازندران گفت: فاضلاب شهری، آب دریا را کثیف می کند و این آلودگی ها برای آبزیان خوب نیست و آنها آسیب می بینند. از همه عزیزانی که در راس هستند می خواهم مراقب دریای مازندران باشند.

وی همچنین با اشاره به هزینه هایش در طول یک سال، گفت: انتظاری از مسئولان استانی ندارم. زمانی که نوجوان بودیم هزینه های ما کمتر بود اما حالا مردم از ما انتظار دارند و هزینه های حفظ آمادگی بدنی نیز سنگین تر می شود. سالانه چیزی در حدود 100 میلیون تومان فقط هزینه تغذیه من می شود، آن هم بدون مکمل ورزشی. مسئولان استانی فقط سال 2016 سالی که قهرمان المپیک شده بودم، یک جایزه 100 میلیونی به دارنده مدال طلای المپیک اهدا کردند. البته من به این چیزها فکر نمی کنم، خیلی حمایت مادی از ما نشده اما رابطه ما با مسئولان خوب است.

حسن یزدانی در پایان در مورد انتخابات پیش روی هیئت کشتی مازندران گفت: اول تشکر می کنم از اصغر ثمربخش که در این چند سال خیلی زحمت کشید و آرزوی سلامتی برایش دارم. زیاد در جریان انتخابات استان نیستم و فکرم را مشغول این چیزها نمی کنم، اما رای دهنده هستم و در مجمع حضور دارم. امیدوارم کسی بیاید به ورزش استان مان خدمت کند و برای رفع دغدغه های مالی بچه ها سرمایه بیاورد. بچه ها در سال های قبل با پول توجیبی خودشان به مسابقات کشوری می رفتند، امیدوارم کسی بیاید که دلسوز باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1169

به "یزدانی: شادمان کردن مردم بیشتر از حضور در جمع بهترین های تاریخ کشتی ایران مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی: شادمان کردن مردم بیشتر از حضور در جمع بهترین های تاریخ کشتی ایران مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید