10 مورد از عجیب و غریب ترین قوانین آمریکا!

به گزارش آناسی، وبسایت بیزنس اینسایدر 10 مورد از عجیب ترین قوانینی را که در ایالت های مختلف آمریکا وجود دارد گردآوری نموده است.

10 مورد از عجیب و غریب ترین قوانین آمریکا!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، وبسایت بیزنس اینسایدر در مطلبی نوشت: شاید تعجب کنید که در تعدادی از ایالت های آمریکا انجام اقداماتی از جمله بوق زدن در کنار فروشگاه های مواد غذایی و خوردن مرغ سوخاری با هر وسیله ای به جز دست غیرقانونی است و در صورت انجام آن ها شخص جریمه و یا بازداشت می گردد. در زیر به تعدادی از این قوانین عجیب و غریب در آمریکا اشاره شده است:

در آلاباما، استفاده از بمب های بدبو غیرقانونی است: هر کسی که در دهه 90 و یا پیش از آن متولد شده می داند که بمب های بدبو چه هستند. اما در ایالت آلابامای آمریکا، استفاده از این ابزار های سرگرمی و یا هر چیز مشابه آن که بوی بدی فراوری کند، غیرقانونی است.

در آرکانزاس، بوق زدن در کنار فروشگاه های محلی ساندویچ فروشی پس از ساعت 10 شب ممنوع است. بر اساس قوانین این ایالت، هیچ کس اجازه ندارد پس از ساعت 9 شب با خودروی خود نزدیک مغازه هایی که ساندویچ یا نوشیدنی می فروشند، بوق بزند.

در ایالت دلاور، پچ پچ کردن در داخل کلیسا ممنوع است. بر اساس قانون، در دلاور انجام چنین کاری غیرقانونی است و شخص دیگری که در کلیسا برای عبادت آمده، این اجازه را دارد به دلیل پچ پچ کردن شما پلیس را خبر کند.

در فلوریدا نباید از ماسک هایی که کل صورت را می پوشاند در ملاء عام بهره ببرید. بر اساس این قانون، هر کسی که بالای 16 سال دارد، اجازه استفاده از این ماسک ها را که باعث پوشیده شدن کل صورت او می گردد در خیابان، جاده، بزرگراه و یا هر مکان عمومی دیگری ندارد. این قانون برای روز های خاصی مثل هالووین استثنا قائل شده است.

در ایالت جورجیا نباید مرغ سوخاری را با چاقو و چنگال خورد. این قانون که در سال 1961 تصویب شد، خوردن مرغ سوخاری را با هر وسیله ای به غیر از دست ممنوع اعلام نموده است. با وجود عجیب بودن این قانون، در سال 2009، یک گردشگر به دلیل خوردن مرغ سوخاری با چاقو و چنگال بازداشت شده بود!

در کانزاس، دریفت خودرو به گونه ای که صدای ناهنجار و دود از لاستیک خارج گردد، ممنوع است. شهروندان این ایالت آمریکا اجازه چنین کاری را با خودرو های خود ندارند. مجازات دقیق انجام چنین کاری معین نیست و ممکن است پس از انجام این کار، افسر پلیس خودروی شما را متوقف کند.

در لوئیزیانا، سرقت خرچنگ یک نفر دیگر غیرقانونی محسوب می گردد. بر اساس این قانون، در صورتی که شما خرچنگ هایی را به ارزش کمتر از 500 دلار بدزدید، کمتر از از 6 ماه زندانی می شوید. اما اگر ارزش خرچنگ های به سرقت رفته بیش از 1500 دلار باشد، شخص باید 10 سال را در زندان بگذراند و یا مبلغ 3000 دلار جریمه آن را پرداخت کند.

در مونتانا، نمی توانید موش خانگی داشته باشید. در شهر بیلینگز در مونتانا نگهداری از موش های خانگی و یا فروش آن ممنوع است. این قانون خیلی عجیب است، زیرا باید همواره یک افسر پلیس در خانه شما حضور داشته باشد تا متوجه گردد آیا موش خانگی دارید یا خیر!

در نیوهمپشایر شما اجازه جمع کردن جلبک های دریایی را از کنار ساحل ندارید. هدف از اعمال این قانون متوقف کردن برداشت غیرقانونی جلبک دریایی است.

در پنسیلوانیا، غذا دادن به سگ یا گربه کمتر از یک بار در روز غیرقانونی است. بر اساس این قانون، سگ ها و گربه ها دست کم روزی یکبار باید غذا بخورند مگر اینکه دامپزشک آن ها دستوری غیر از این داده باشد. این قانون برای حفظ سلامت و خوشحالی این حیوانات تصویب شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 459

به "10 مورد از عجیب و غریب ترین قوانین آمریکا!" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 مورد از عجیب و غریب ترین قوانین آمریکا!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مورد از عجیب و غریب ترین قوانین آمریکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید