آثار موزه ملی ایران به چین رفت

مدیرکل امور موزه های کشور گفت: تعدادی از آثار تاریخی موزه ملی ایران که متعلق به دوره هخامنشی تا صفوی بوده است به موزه ملی چین برای برپایی نمایشگاهی به نام تمدن های آسیایی منتقل شد.

آثار موزه ملی ایران به چین رفت

محمدرضا کارگر گفت: این آثار بامداد روز گذشته به موزه ملی چین واقع در شهر پکن منتقل شده است تا در نمایشگاهی که فردا 23 اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد، در کنار 450 اثر تاریخی از 20 کشور دیگر به نمایش گذاشته گردد. این آثار تا آخر مرداد تحت عنوان نمایشگاه تمدن های آسیایی به نمایش در می آید.

به گزارش خبر گزاری مهر وی ادامه داد: بیش از صد شیء این نمایشگاه مربوط به تمدن چین و مابقی آثار مربوط به 20 کشور شرکت کننده از جمله ترکیه، آذربایجان و… است در واقع این نمایشگاه جلوه ای از تمدن های آسیایی است.

مدیرکل موزه های کشور گفت: 15 قلم شیء مربوط به دوره های هخامنشی تا صفوی از محوطه های مختلف تاریخی از ایران به این نمایشگاه رفته که شامل آثار سفالی، سنگ نوشته های هخامنشی، مجسمه نیم تنه گچی مربوط به دوره ساسانی، شیشه های ساسانی و چینی های آبی و سفید است که معرف ارتباط بین ایران و چین خواهند بود.

وی اضافه کرد: ایران با چین در زمینه های فرهنگی و برای برگزاری نمایشگاه مشترک آثار تاریخی همکاری دارد و در این باره با هم مذاکره نیز داشته اند.

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 17 تیر 1398 شناسه مطلب: 192

به "آثار موزه ملی ایران به چین رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار موزه ملی ایران به چین رفت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید