آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد

به گزارش آناسی به نقل از زددی نت، مقامات ایالت مذکور در غرب کشور آلمان می گویند بی توجهی به ضرورت ایمن سازی روش های مجازی جمع آوری یاری های اضطراری برای مقابله با ویروس کرونا باعث شده تا هکرها بتوانند پول های جمع آوری شده از این طریق را سرقت نمایند.

آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

هکرها به وسیله طراحی حملات فیشینگ توانستند میلیون ها یورو را سرقت نمایند. آنها بدین منظور وب سایتی ظاهراً رسمی با ظاهر مشابه با سایت وزارت امور اقتصادی آلمان را طراحی نموده و سپس ایمیل هایی که به وسیله همین سایت ارسال شده بود را برای کاربران زیادی ارسال کردند و مدعی شدند با وارد کردن اطلاعات شخصی و بانکی در فرم ارسالی، یاری اقتصادی برای مقابله با ویروس کرونا ممکن می گردد.

پس از آنکه تعداد زیادی از شهفرایندان ایالت نوردراین- وستفالن اطلاعات شخصی و بانکی خود را در سایت قلابی وارد کردند، هکرها مجموعه این درخواست های یاری را تجمیع نموده و مبالغ جمع آوری شده را به حساب های شخصی خود منتقل کردند.

این کلاهبرداری از اواسط ماه مارس شروع شده و در تاریخ 9 آوریل شناسایی و فرایند آن متوقف شده است. وب سایت مورد استفاده برای این کار نیز از دسترس خارج شده است. تا به حال 576 نفر از سایت یادشده به علت کلاهبرداری شکایت نموده اند. آنالیز ها حاکیست بین 3500 تا 4000 نفر قربانی درخواست یاری کرونایی این وب سایت بوده اند و مبالغی کلان که گاهی به 25 هزار یورو می رسد نیز از این طریق پرداخت شده است.

هنوز برآورد دقیقی از رقم کل سرقت سایبری اجرا شده از این طریق وجود ندارد و بر اساس برآوردها این رقم از 31.5 تا 100 میلیون یورو در نوسان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1045

به "آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید