برنامه های متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مرزها

به گزارش آناسی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، برنامه های متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مرزها معین شدند.

برنامه های متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مرزها

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

مرز کدام کشورهای اتحادیه اروپا در تابستان باز می گردد؟

آلمان

وزارت کشور آلمان اظهار داشت بخش هایی از مرزهای این کشور برای شهروندان اتریش، سوئیس و فرانسه تحت تدابیر شدید امنیتی باز خواهند شد. پانزدهم جولای نیز همچنان به عنوان تاریخ مقرر برای شروع سفرهای بین کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد.

با این حال، هشدارهای رسمی آلمان درباره سفرهای خارج از اتحادیه اروپا همچنان باقی است و تعیین نیست که دولت چه زمانی برای سفرهای بین المللی در ابعاد وسیع تر چراغ سبز نشان خواهد داد.

اتریش

اتریش نیز پانزدهم جولای را به عنوان تاریخ رسمی بازگشایی مرزهایش به روی کشورهای اتحادیه اروپا اظهار داشت، اما مقامات این کشور اظهار داشتند مرزهای این کشور را به روی مجارستان زودتر باز خواهند کرد. دلیل این تصمیم، یاری به برطرف مسائل به وجود آمده برای آن دسته از افرادی است که در یک سوی این مرزها زندگی و در سوی دیگر کار می نمایند، عنوان شده است.

اتریش همچنین مرزهایش را به روی تعدادی از شهروندان آلمان باز خواهد نمود. گردشگری کوه آلپ این کشور به شدت به بازدیدنمایندگان آلمانی وابسته است.

مطمئنا گروه های بزرگی که از ارتفاعات اتریش به آلمان بازگشتند در وقوع موج اول شیوع ویروس کرونا در آلمان بی تاثیر نبودند.

مقامات این کشور امیدوارند به توافق نامه مشابهی با سوئیس و سایر همسایگان خود دست یابند. مقامات اتریش از انجام بعضی آزمایشات شرایط سلامت برای شهروندان خارجی که وارد این کشور می شوند، اطلاع دادند.

فرانسه

فرانسه به توافق نامه ای با بریتانیا دست یافته که به موجب آن شهروندان دو کشور بدون احتیاج به گذراندن قرنطینه 14 روزه امکان عبور از مرزها را خواهند شد. همچنین شهروندان حوزه شینگن همچون شهروندان سوئیس پس از ورود به فرانسه از گذراندن قرنطینه معاف خواهند بود.

مرزهای فرانسه جز برای افرادی که به طور مداوم و برای امور کاری احتیاج به سفر دارند، تا پانزدهم جولای بسته خواهد بود.

ایتالیا

ایتالیا که به عنوان کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا شناخته می گردد هرگز به طور رسمی مرزهایش را نبست. با این حال بسته شدن مرز کشورهای همسایه و اقدامات امنیتی شدیدی که در فرودگاه های ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمد، این کشور را به طور قابل توجهی از سفرهای بین المللی دور کرد.

گردشگری اصل مهمی در اقتصاد ایتالیا محسوب می گردد. در شرایط عادی، ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید دنیا بشمار می رود. در حقیقت گردشگری، 10 درصد از تولیدات ناخالص داخلی و 5 درصد از شغل های این کشور را در بر می گیرد.

اسپانیا

اسپانیا نیز که به شدت به گردشگری بین المللی وابسته است، از باز شدن مرزهایش با لزوم اجرای قانون قرنطینه 14 روزه اطلاع داد.

پرتغال

پرتغال که یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری محسوب می گردد نیز اعلام نموده، سواحل و هتل های این کشور از اواسط ژوئن میزبان گردشگران خواهد بود.

نروژ

با اینکه نروژ از اعضای اتحادیه اروپا محسوب نمی گردد، از کشورهای منطقه مالی اروپا به شمار می رود. شهروندان کشورهایی همچون ایسلند اجازه دارند برای امور کاری یا درصورت خویشاوندی با یکی از شهروندان نروژ وارد این کشور شوند.

این تصمیم مقامات نروژ بیش از آنکه به گردشگری مرتبط باشد، برای فراهم کردن شرایط راحت تر برای کارگران فصلی که به نروژ سفر می نمایند، اتخاذ شده است.

لهستان

مقامات لهستان نیز اظهار داشتند بسته بودن مرزهای این کشور تا 12 ژوئن ادامه خواهد داشت. لهستان همچون سایر اعضای اتحادیه اروپا هنوز تاریخ تعیینی برای از سرگیری سفرهای بین المللی خارج از اروپا اعلام ننموده است.

کرواسی

وزیر بهداشت کرواسی در گفت وگویی با یکی از رسانه های محلی این کشور اظهار داشت به دلیل مشابه بودن شرایط مبتلایان کرونا در کرواسی و اسلوونی، شهروندان اسلوونی می توانند در روزهای آینده وارد این کشور شوند.

قرار است شهروندان اسلوونی پس از بازگشت از کرواسی از گذراندن دوران قرنطینه معاف باشند.

یونان

به لطف قرنطینه زود هنگام و سختگیرانه که در بعضی از موارد از حضور مردم در فروشگاه ها نیز جلوگیری می شد، یونان یکی از کشورهای اروپایی با کمترین تعداد مبتلایان بشمار می رود.

یونان میخواهد 6 نقطه از مرزهای شمالی کشور را در هفته های پیش رو، به روی گردشگران باز کند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1110

به "برنامه های متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید