آینده بورس در هفته جاری چه خواهد شد؟

به گزارش آناسی، کارشناسان بازار سرمایه معتقدند علی رغم مخابره خبرهای خوب سیاسی از جمله کانال اقتصادی با اروپا و نیز خبرهای مثبت از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بعضی شرکت ها، بازار واکنش چندانی به این خبرها نمی دهد.

آینده بورس در هفته جاری چه خواهد شد؟

به گزارش، مجید ملکی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه، با اشاره به روند بازار در هفته گذشته می گوید: در هفته ای که گذشت علی رغم مخابره خبرهای خوب سیاسی از جمله کانال مالی با اروپا و نیز خبرهای مثبت از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بعضی شرکت ها، بازار نسبتا کم تحرکی را شاهد بودیم.

وی در ادامه عنوان می نماید: به نظر می رسد هیچ کدام از این خبرها تاثیر عملی خاصی بر وضعیت مالی شرکت ها در کوتاه مدت نداشته باشند و بازار وزن چندانی به این خبرها نمی دهد، ازاین رو معاملات در عموم صنایع روند غالبی را ندارند و با حجم نسبتا کمی معاملات در جریان هستند.

ملکی تعطیلات هفته جاری را عاملی برای کاهش حجم معاملات عنوان می نماید و می افزاید: در هفته آینده با توجه به وجود دو روز تعطیلی به نظر می رسد که حجم معاملات بیشتر کاهش یابد. اگر شاهد اتفاق خاص و پررنگی خصوصا در حوزه سیاسی نباشیم، احتمالا شاخص در سطح فعلی باقی خواهند ماند.

این کارشناس در ارزیابی روند بازار در هفته های آینده می گوید: در هفته های بعد با انتشار گزارش های ماهانه بهمن و نزدیک شدن به انتها سال احتمالا تحرکات در بازار سرمایه نیز بیشتر خواهد شد ولی در حال حاضر تنها بعضی تک سهم های خاص بیشتر مورد توجه هستند و در صنایع روند خاصی را شاهد نیستیم.

محمد خبری زاده، دیگر کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه می گوید: در هفته گذشته چند اتفاق رخ داد که بر بازار تاثیرگذار بود. اولین اتفاق راه اندازی کانال مالی ایران و اروپا بود؛ بالاخره بعد از نزدیک به هشت ماه از آن رونمایی شد. البته این کانال هنوز در اول راه اجرایی بوده، ولی نفس راه اندازی آن شوک خوبی به بازار بود.

وی در ادامه می افزاید: مورد بعد رشد نرخ های جهانی بود. تثبیت نرخ دلار در کانال بالای 11 هزار تومان یکی دیگر از نکات این هفته بود. رشد خوب معاملات شرکت ها در بورس کالا و همچنین آمار مناسب صادرات شرکت ها در گمرک هم یکی دیگر از نکات بازار در هفته گذشته بود.

خبری زاده تاکید نمود: همه این عوال باعث می گردد تا فعالان بازار انتظار بازار مثبتی را داشته باشند، اما عدم وجود نقدینگی در بازار باعث شد رشد بازار در هفته گذشته چندان چشمگیر نباشد، اما از دوشنبه هفته گذشته با اعلام وزیر اقتصاد مبنی بر تزریق نقدینگی به بورس در چندین مرحله، امید به برطرف این مشکل در بین فعالان بازار بیشتر شد و رد پای این نقدینگی در معاملات روز سه شنبه دیده شد. در کل بازار در حال حاضر پتانسیل مناسبی برای رشد دارد، اما تعطیلات پیش رو شاید این رشد را کمی به تاخیر بیندازد.

منبع: تجارت نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 158

به "آینده بورس در هفته جاری چه خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده بورس در هفته جاری چه خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید