باتری های نانویی برای استفاده در خودرو های الکتریکی ارزیابی می شوند

به گزارش آناسی، یکی از شرکت های تولیدکننده کاتد های باتری یون لیتیم از ارزیابی نانومواد تولیدی این شرکت توسط خودروسازان به منظور استفاده در خودرو های الکتریکی، خبر داد.

باتری های نانویی برای استفاده در خودرو های الکتریکی ارزیابی می شوند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت نانو وان (Nano One) گفت که با شرکت بزرگ خودروسازی جهانی توافق نامه ارزیابی کاتد امضاء می کند. همچنین دن بلوندال، مدیرعامل این شرکت، به تازگی اعلام کرده که با یکی از خودروسازان چند ملیتی مستقر در آمریکا برای ارزیابی مواد مورد استفاده در کاتد که توسط نانو وان تولید می شود، قراردادی را امضا کرده است. این مواد قرار است برای باتری های یون لیتیوم خودرو استفاده شود.

هموتال بن باسات، معاون توسعه تجارت نانو وان گفت: هدف این پروژه، ارزیابی عملکرد و منافع تجاری فناوری است که توسط شرکت نانو وان توسعه داده شده و به صورت پتنتی به ثبت رسیده است. این فناوری مربوط به ترکیبی می شود که برای استفاده در کاتد باتری ها طراحی شده و ساختار آن ها غنی از نیکل بوده و فاقد کبالت است و می تواند در خودرو های الکتریکی استفاده شود.

وی افزود: این توافقنامه به تلاش هایی که از اوایل سال جاری آغاز شده و نانو وان را با صنعت خودروسازی همسو می کند، رسمیت می بخشد. این ها گام های اساسی در توسعه یک رابطه بلند مدت است.

در فرآیند One-Pot شرکت نانو وان، پودر های کاتدی تک بلوری با دوام بالا و پوشش های محافظتی به طور هم زمان و مستقیم از نمک های فلزی بدون سولفات و کربنات لیتیوم ایجاد می شود. این یک فرآیند سازگار با محیط زیست است که از آب محدودی استفاده کرده و هیچ پسماندی ایجاد نمی کند.

بلوندال ادامه داد: ما یک شرکت پیشرو در حوزه تامین مواد مورد استفاده در خودرو های الکرتیکی هستیم، هدف ما توسعه این رابطه به یک توافق تجاری بلند مدت است. ما از موقعیت های راهبردی بسیار خوبی برخوردار هستیم.

این شرکت چندی پیش گفت که با موفقیت یک باتری لیتیوم-یونی با ولتاژ بالا و با عمر چرخه عمر قابل توجه ساخته است. این شرکت در حال حاضر باتری ساخته که در آن از فرآیند One Pot لیتیوم نیکل منگنز (LMN) استفاده شده است. جدیدترین باتری این شرکت توسط تعدادی از شرکت های خودروساز در حال آزمایش است. شرکت هایی که نام آن ها فاش نشده است. این باتری ها به نرخ بالای شارژ و تخلیه دست پیدا کرده و 900 چرخه شارژ/دشارژ را تجربه کرده اند.

فناوری پتنت شده شرکت نانو وان این پتانسیل را دارد که نیاز به مواد اولیه فلزی به شکل سولفات را کاهش داده و همچنین یک مرحله تصفیه گران قیمت و جریان پسماند سولفات را در تولید کاتد حذف کند.

شرکت نانو وان فناوری انحصاری تولید ارزان قیمت مواد کاتدی باتری لیتیوم یون با کاربرد بالا را در اختیار دارد که در خودرو های الکتریکی، ادوات ذخیره کننده انرژی و وسایل الکترونیکی مصرفی قابل استفاده است. این شرکت علاقه مند به سرمایه گذاری درازمدت است. نانو وان همچنین در تلاش است تا درون زنجیره های تأمین مواد لازم برای تولید باتری در جهان، فرصت هایی را برای فناوری خود ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1522

به "باتری های نانویی برای استفاده در خودرو های الکتریکی ارزیابی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری های نانویی برای استفاده در خودرو های الکتریکی ارزیابی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید