تسبیح هوشمند کاتولیک: بازیچه یا ابزار نیایش مدرن؟

به گزارش آناسی، خبرنگاران: شماری از کاربران مسیحی آمریکا که از تسبیح دیجیتالی کاتولیک در ماه های گذشته استفاده کرده اند واکنش های مختلفی به آن دارند، درحالیکه برخی آن را دور از سنت می دانند، برخی دیگر می گویند این تسبیح دیجیتالی برای نسل امروز راه ارتباط با خدا را هموارتر کرده است.

تسبیح هوشمند کاتولیک: بازیچه یا ابزار نیایش مدرن؟

دیوید اسپزیا، مدیر آموزش و مژده رسانی شورای اسقفان ایالات متحده معتقد است گرچه این تسبیح امر نیایش را کمی بازیگونه می کند، اما می تواند در نهایت مسئولیت پذیری معنوی افراد را تقویت کند.

تسبیح هوشمند کاتولیک ماه اکتبر سال گذشته وارد بازار شد و طراحان این تسبیح آن را نقطهٔ تلاقی فناوری و معنویت معرفی می کنند.

طراحان این تسبیح آن را نقطهٔ تلاقی فناوری و معنویت معرفی می کنند

عکس erosary

جیمز مارتین سردبیر یک نشریهٔ معتبر مسیحی در آمریکا که کتابی نیز دربارهٔ نیایش نوشته است می گوید: تسبیح، محبوب ترین شئی فیزیکی در آیین کاتولیک است و همین سبب شده که نقطهٔ شروع خوبی باشد برای مدرن شدن امر نیایش او می افزاید: گام بعدی در این راستا طبیعتا ابداع تسبیح دیجیتالی بود چراکه خیلی از ما ساعات زیادی را به صفحهٔ گوشی هوشمندمان زل می زنیم.

این تسبیح به شکل یک دستبند شکیل طراحی شده که دانه های ده گانهٔ آن از جنس عقیق سیاه بوده و صلیبی فلزی را در میان گرفته اند. این مجموعه با یک اپلیکیشن هماهنگ می گردد و کم و کیف نیایش فرد را ثبت و یادآوری می کند. تسبیح دیجیتال با حمایت معنوی واتیکان و قیمت 110 دلار در ماه اکتبر سال 2018 روانه بازار شد.

تسبیح کاتولیک یا تسبیح مریم مقدس که پیشنهٔ استفاده از آن به سده های سوم و چهارم میلادی بر می گردد وسیله ای است که مؤمنان مسیحی با استفاده از آن با میانجی قرار دادن مریم مقدس سعی در تقرب به خداوند دارند.

نمونهٔ تسبیحی که در آیین شیعه، برای توسل به دختر پیامبر اسلام مورد استفاده قرار می گیرد شباهت بسیاری با تسبیح مریم مقدس دارد.

رابطهٔ دین و فناوری های دیجیتال چندان بد نبوده است و در چند دههٔ گذشته بسیاری از متون دینی و عبادی با استفاده از پایانه های دیجیتال در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. دو نمونه از آخرین پیشگامی های دیجیتالی واتیکان اپلیکیشنی برای اعتراف و اپلیکیشنی ویژه دربارهٔ پاپ بوده است.

منبع: یورونیوز

منبع: برترین ها
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1199

به "تسبیح هوشمند کاتولیک: بازیچه یا ابزار نیایش مدرن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسبیح هوشمند کاتولیک: بازیچه یا ابزار نیایش مدرن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید