تصمیمی برای تعطیلی دو هفته ای تهران نگرفته ایم ، داروی کرونا وجود ندارد

به گزارش آناسی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: با توجه به اطلاعات علمی موجود در دنیا، هنوز هیچ داروی خاص و موثری برای بیماری کرونا وجود ندارد.

تصمیمی برای تعطیلی دو هفته ای تهران نگرفته ایم ، داروی کرونا وجود ندارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت و بدرقه شهید مدافع سلامت محمد زارع جوشقانی رئیس بیمارستان لبافی نژاد که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گشت، در جمع خبرنگاران در رابطه با درصد ابتلا و مرگ و میر در بین کادر درمان کشور، اظهار کرد: در همه کشور های دارای شیوع بالای کرونا، درصد ابتلا و فوتی کادر درمان، پزشکان و پرستان میزان قابل توجهی بوده است، میزان ابتلا و فوتی در بین جامعه پزشکی ما نیز که فداکارانه و ایثارگرانه ارایه خدمت می کنند، همین گونه است، ولی در مقایسه با سایر کشور ها عدد و رقم مشخص ندارم.

معاون کل وزارت بهداشت در رابطه با تمدید محدودیت های کرونایی در مناطق و شهر های دارای شیوع بالا، گفت: تا زمان کنترل کامل بیماری درخواست ادامه محدودیت ها را داریم و بسته به آمار هایی که طی چند روز آینده خواهیم داشت، درخواست تمدید و تشدید برخی از محدودیت ها را خواهیم داشت.

وی با اشاره به درخواست شورای شهر مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران برای کنترل شیوع بیماری، اظهار کرد: این درخواست باید ابتدا در ستاد ملی کرونا مطرح شود تا در این رابطه تصمیم گیری شود، ولی هنوز مطرح نشده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به نقدها در خصوص پروتکل های درمانی کرونا در کشور، اذعان داشت: همین جا خیلی واضح و شفاف اعلام می کنم که با توجه به اطلاعات علمی موجود در دنیا، هنوز هیچ داروی خاص و موثری برای این بیماری وجود ندارد.

وی ادامه داد: به همین دلیل مطالعه اخیر سازمان بهداشت دنیای نیز نشان داد که داروی رمدسیویر و چند داروی دیگر که خیلی بر روی آن ها حساب می شد، چه در مرگ و میر و چه در طول مدت بیماری بی تأثیرند و به اعتقاد من افکار عمومی و رسانه ها به جای اینکه دنبال دارو بگردند، اجازه بدهند تا دانشمندان دارو را کشف کنند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، همگی ما باید قسمت اعظم نیروی خود را بر روی اصلاح رفتار های اجتماعی مردم و اجرای فاصله گذاری های اجتماعی قرار دهیم.

حریرچی با بیان اینکه اعلام و انتشار خبر کشف و تولید دارو و اکسن کرونا خدمت نیست، اظهار کرد: با انتشار هر خبری درباره دارو واکسن کرونا که اکثرا هم بی اساس و کم اساس هستند، سطح و میزان رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در سطح جامعه کمتر می شود.

معاون وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه در کوتاه مدت و فاصله چند ماهه بعید است دارو و واکسن موثری برای دسترسی عموم جامعه بشری در دسترس باشد، اعلام کرد: درصد مرگ و میر کرونا با میزان ابتلای مردم ارتباط مستقیم دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1380

به "تصمیمی برای تعطیلی دو هفته ای تهران نگرفته ایم ، داروی کرونا وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمی برای تعطیلی دو هفته ای تهران نگرفته ایم ، داروی کرونا وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید