شرح وزیر بهداشت انگلیس از نتایج ساخت واکسن کرونا در آکسفورد

به گزارش آناسی، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مت هنکوک، وزیر بهداشت و درمان انگلیس نتایج تحقیقات بدست آمده برای فراوری واکسن بیماری کووید 19 را در دانشگاه های این کشور امیدوار کننده دانست و گفت یک گام به یافتن واکسن کرونا نزدیک شده ایم.

شرح وزیر بهداشت انگلیس از نتایج ساخت واکسن کرونا در آکسفورد

وزیر بهداشت و درمان انگلیس در مجلس انگلیس گفت: دانشگاه های آکسفورد و امپریال کالج به نتایج امیدوار کننده ای در زمینه فراوری واکسن دست یافته اند و تحقیقات اجرا شده، از واکنش مناسب سیستم ایمنی بدن حکایت دارد. علاوه بر اقدامات تحقیقاتی، سرمایه گذاری برای پیش خرید واکسن نیز اجرا شده و 90 میلیون دوز واکسن کووید 19 نیز پیش خرید شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده در رسانه های انگلیس واکسنی که دانشگاه اکسفورد تهیه نموده است بر روی بیش از هزار نفر آزمایش شده و نشان داده است آنتی بادی و گلبول سفید فراوری شده موجب تقویت سیستم ایمنی دریافت کنندگان آن شده است. دانشمندان دانشگاه اکسفورد با بیان این موضوع تاکید کردند هنوز زود است بتوان گفت این واکسن فرد مبتلا را درمان و یا از ابتلای افراد به ویروس کرونا پیش گیری می نماید.

به نوشته رسانه ها در انگلیس ادرین هیل مدیر طرح فراوری واکسن در دانشگاه اکسفورد با بیان اینکه در آزمایش های اولیه دو دوز از واکسن فراوری شده در فاصله ای چهار هفته ای به بدن داوطلبان تزریق شد گفت: سیستم ایمنی بدن این افراد با تزریق دوباره واکسن فراوری شده تقویت شد.

از سوی دیگر با مبتلا شدن 580 نفر دیگر، شمار مبتلایان قطعی به بیماری کووید 19 در انگلیس به 295 هزار و 372 نفر رسید. وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس در اطلاعیه ای بیان کرد در 24 ساعت گذشته، 11 نفر دیگر در این کشور، قربانی همه گیری کووید 19 شدند. به علت دیر رسیدن آمار مبتلایان و جان باختگان، معمولا شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در انگلیس، در روزهای یکشنبه و دوشنبه، کم تر از میزان واقعی است.

مت هنکوک، وزیر بهداشت و درمان انگلیس امروز در مجلس این کشور بیان کرد واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد بی خطر است و می تواند ایمنی بدن را برای مبارزه با این ویروس تربیت کند. همچنین مت هنکوک گفت دولت این کشور با شرکت های سازنده واکسن و داروسازی های معتبر قرار دادی امضا نموده است تا 90 میلیون دوز از واکسن ویروس کرونا را در صورت ساخت، بخرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 23 شهریور 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1236

به "شرح وزیر بهداشت انگلیس از نتایج ساخت واکسن کرونا در آکسفورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزیر بهداشت انگلیس از نتایج ساخت واکسن کرونا در آکسفورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید