دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند

به گزارش آناسی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: قدرت اقتصادی و رونق تولید در داخل کشور زمانی اتفاق می افتد که در حوزه علم و فناوری ارتباط صنعت با دانشگاه با حمایت و کمک دولت سرعت بیشتری بگیرد .

دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند

بابک شکری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آناسی، با اشاره به اینکه افزایش قدرت اقتصادی کشور در گرو حمایت دولت از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه است، گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در حوزه رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در کشور بوجود بیاید ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه است که می تواند بسکمک از چالش های کشور را در حوزه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و مهمتر از همه اقتصادی برطرف کند.

دولت با قدرت بیشتری از حوزه صنعت حمایت کند

وی اضافه نمود: اگر دولت با قدرت بیشتری از حوزه صنعت در ارتباط با همکاری با دانشگاه حمایت و پشتیبانی های لازم را انجام دهد در مدت زمان کوتاهی قدرت اقتصادی ایران افزایش یافته و نه تنها رونق تولید به معنای واقعی کلمه اتفاق می افتد بلکه درصد قابل توجهی از نیروی انسانی متخصص دانشگاهی ما در حوزه های مختلف صنعت مشغول به کار می شوند.

مراکز علمی هیچگونه قدرتی برای فعالیت های اقتصادی ندارد

شکری شرح داد: یکی از مهمترین خلاءهایی که در کشور وجود دارد این است که دانشگاه ها و مراکز علمی ما هیچگونه قدرتی برای فعالیت های اقتصادی ندارد که در این رابطه باید اختیارات آنها را افزایش داد و از نظر اعتباری بودجه آنها براساس میزان تورم رشد پیدا کند.

دانشگاه ها برای کمک به رونق تولید در درون کشور الگوی خاصی ندارند

وی در انتها گفت: در حال حاضر مراکز علمی و دانشگاهی ما برای فعالیت های اقتصادی به کمک رونق تولید در درون کشور الگوی خاصی ندارند که این خود به تنهایی مهمترین عامل در عدم موفقیت کمک دانشگاه ها به اقتصاد است از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که باید تمرکز اقتصاد از بودجه نفت خارج شود تا بتوان با استفاده از دستاوردهای نخبگان، دانشمندان و دانشجویان متخصص در رونق اقتصادی استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 727

به "دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید