اخبار صنعت

تامین احتیاج صنایع نفت و پتروشیمی با بومی سازی شیرهای کنترل سیالات

محصولی دانش بنیان برای کنترل سیالات ساخته شد تا احتیاج صنایع بالادستی به این تجهیزات تامین گردد.

26 دی 1400

تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در انتها 1404

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان جلسه شورای عالی فضایی به استفاده از ظرفیت های تمامی بخش های دولت برای رسیدن به اهداف صنعت فضایی کشور تاکید کرد.

24 دی 1400

موافقت دولت با اعطای سهمیه جبرانی بنزین در آذرماه

تهران (پانا) - در جلسه امروز هیات وزیران، اعضای دولت با اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت برای جبران هزینه وارده در دوره عدم دسترسی به سامانه هوشمند سوخت موافقت کردند.

11 دی 1400

معرفی مراکز خرید گران قیمت دبی

مراکز خرید گران قیمت دبیدبی یکی از بهترین و لوکس ترین مناطقی می باشد که به عنوان مرکز مرکز خرید در خاورمیانه شناخته می شود. مراکز خرید گران قیمت دبی و پاساژهای لوکس این شهر سبب جذب گردشگران و مسافران بی شماری به این منطقه شده است. در سال های اخیر آوازه...

1 دی 1400

هر وعده غذایی چه زمانی باید میل گردد؟

هر یک از ما سه وعده غذایی اصلی در روز شامل صبحانه، ناهار و شام را به طور معمول در زمانی معین صرف می کنیم. گاهی اوقات در روزهای تعطیل یا تعطیلات آخر هفته ممکن است تغییری در این ساعات صورت بگیرد.

27 آذر 1400

علل و درمان بیماری بارتولینیت (عفونت غدد بارتولین)

غدد بارتولین؛ این غدد مایعی فراوری می نمایند. وقتی یک یا دو غده بارتولن و یا مجراهای این غدد دچار عفونت شوند به عفونت این دو غده یا عفونت مجراها، بیماری بارتولینیت گویند.

23 آذر 1400

وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح های اشتباه در حوزه آب در کشور را می گیریم

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری وزیر نیرو با تاکید بر اینکه جلوی اجرای طرح های غلط در حوزه آب در کشور را می گیریم، گفت: اما از طرح های سودمند در این حوزه حمایت می کنیم، متاسفانه در برخی پروژه ها مطالعات به درستی انجام نگرفته است و محاسبات پیشین اکنون کارایی...

21 آذر 1400

توزیع ماهانه 1.8 میلیون تن نهاده دامی برای حمایت از دامداران

به گزارش خبرنگاران، حسین دماوندی نژاد از افزایش توزیع نهاده به دلیل خشکسالی بی سابقه و کاهش علوفه مورد نیاز در استان های مختلف کشور خبر داد و افزود: ماهانه یک میلیون و 800 هزار تن جو، ذرت و کنجاله برای حمایت از دامداران و عشایر توزیع می شود.

14 آذر 1400

انفجار منزل مسکونی در شیراز 2 مصدوم به همراه داشت

رئیس آتش نشانی شهرداری شیراز گفت: وقوع یک حادثه انفجار در یک واحد مسکونی، منجر به مصدومیت 2 نفر شد و خسارات اقتصادی به بار آورد.

12 آذر 1400

قول وزیر صمت برای سامان دهی بازار خودروی داخلی

رئیس کمیسیون صنایع مجلس و معادن مجلس گفت: وزیر صمت قول داده که ایده ای را برای سامان دهی بازار خودروهای داخلی به کمیسیون صنایع و معاون مجلس بیاورد.

4 آذر 1400

تور ارزان چین: سازنده سری No More Heroes به وسیله کمپانی چینی نت ایز خریداری شد

سازنده سری بازی های No More Heroes یعنی Grasshopper Manufacture که در ماه مارس گذشته بیست وسومین سالگرد خود را جشن گرفت، به وسیله کمپانی نت ایز (NetEase Games) خریداری شد. این استودیو متعلق به GungHo Online Entertainment بود و قرارداد انتقال سهام بین این شرکت و نت ایز در 31 مه امسال صورت گرفته...

2 آذر 1400

انفجاری شدید در شمال شرقی چین

بر اثر وقوع انفجاری شدید در شمال شرقی چین، شماری کشته و زخمی شدند.

1 آذر 1400

برنامه 10 ساله فناوری فضایی کشور باید بازنگری گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در جریان بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران، در جمع رئیس، معاونان و مدیران این پژوهشگاه گفت: زمانی حوزه فضایی، حوزه ای اقتدار آفرین و مؤلفه قدرت بود و امروز علاوه بر آن، این حوزه تبدیل به مولفه ای...

19 آبان 1400

باکتری های مفید

این یک باور غلط است که باکتری ها همواره برای بدن انسان مضر هستند. باکتری هایی وجود دارند که برای بدن مفید هستند و به افزایش سلامتی یاری می نمایند. در این مقاله به بحث درباره باکتری های مفید می پردازیم.

28 مهر 1400

گروه های خونی و تغذیه

انسان ها از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند. این تفاوت در گروه های خونی آنها هم وجود دارد. در سال 1901 کارل لاند اشتاینر آلمانی برای نخستین بار با انجام آزمایشات فراوان توانست انسان ها را از لحاظ گروه خونی به چهار

24 مهر 1400

فولاد خوزستان و فصلی عجیب ، قهرمان جام حذفی متفاوت تر از همواره

تیم فوتبال فولاد خوزستان با وجود مسائل فراوان خود را برای لیگ بیست و یکم آماده می نماید.

21 مهر 1400

تور دوحه: چرا ارتقاهای قطره چکانی کسل کننده گوشی های هوشمند که گیک ها را غمگین نموده اند، اتفاقا برای بیشتر مردم خوب هستند و شاید بیشتر از خوب؟!

اگر یک نکته وجود داشته باشد که نسخه اخیر سری آیفون 13 برای من برجسته نموده باشد، آن مورد این است که ارتقای سالانه تلفن ها فرایند کندتری پیدا نموده.

15 مهر 1400

تأثیر رکود مالی در دنیا بر جنبه های مختلف سلامت

بحران اخیر اقتصادی جهانی که از آمریکا آغاز شده و به اروپا و آسیا رسیده، نه تنها اقتصاد کشور ها را تحت تأثیر قرار داده، بلکه سلامت روان ملت ها را هم به خطر انداخته است. اگر قبول کنیم که سلامت چیزی بیش از غایب بودن بیماری به تنهایی است و بطور کلی عبارت...

14 مهر 1400

راه اندازی 44 واحد مرغداری تازه در شهرستان خاش

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان وبلوچستان گفت: 44 واحد مرغداری نو تا خاتمه امسال در این شهرستان پس از برطرف ممنوعیت توسعه واحدهای صنعتی مرغداری ساخته می گردد.

2 مهر 1400

پیش بینی کاهش 20 درصدی تولید پسته در خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به وقوع خشکسالی در سال جاری بیان نمود: پیش بینی می شود سال جاری به دلیل خشکسالی تولید پسته در استان 20 درصد کاهش پیدا کند. شهرستان های قطب تولید پسته در استان به ترتیب...

10 شهریور 1400
تعداد: (328)