تور ترکیه ارزان: راه چاره های ترکیه برای مسئله اف 35 به طرف آمریکایی

به گزارش آناسی، مقامات آنکارا برای حل مسئله اف 35 به طرف آمریکایی پیشنهاداتی را ارائه داده اند که یکی از آنها تحویل 6 فروند از این جنگنده در قبال دریافت پولی است که طرف آمریکایی دریافت نموده است.

تور ترکیه ارزان: راه چاره های ترکیه برای مسئله اف 35 به طرف آمریکایی

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس بیانیه وزارت دفاع ترکیه که امروز آدینه انجام گرفته است، برای حل اختلاف بین ترکیه و آمریکا درباره موضوع جنگنده های اف 35 و مسائل اقتصادی آن، نشستی بین هیئت های نظامی ترکیه و آمریکا در آنکارا برگزار و قرار بر ادامه مذاکرات شده است.

روز گذشته نیز چاووش اوغلو با اشاره به 3 راهکار ترکیه برای مسئله پیش آمده پیرامون اف 35 گفت: اگر آمریکا این مسئله را حل نکند، ما راه های دیگری از جمله جنگنده های روسی سوخو 35 و سوخو 57 را خواهیم داشت.

بر اساس گزارش نشریه حریت، ترکیه پیشنهاد نموده که در ابتدا ورود ترکیه به پروژه اف 35 حق این کشور است، اگر این محقق نشد، آمریکا باید 6 جنگنده ای که تعهد نموده را به ترکیه تحویل دهد و اگر این نیز محقق نشد، واشنگتن در قبال دریافت 1.4 میلیارد دلار پولی که از ترکیه گرفته است، 40 فروند جنگنده اف 16 به این کشور تحویل داده و 80 فروند جنگنده ترکیه را نیز به روز رسانی کند.

در ملاقات هیئتهای دو کشور، با اشاره به ملاقات اردوغان و بایدن در گلاسکو، درباره تبادل نظری آنها پیرامون اف 35 و چگونگی پیشرفت این تبادل نظر نیز مذاکراتی انجام گرفته است.

وزیر خارجه ترکیه نیز پیش از این گفته بود که واشنگتن می تواند کنگره را قانع کردن کند، اما اگر نخواهد که مسئله را حل نماید و کنگره مانع ما گردد، ترکیه دیگر گزینه ها از جمله خرید جنگنده های روسی سوخو 35 و سوخو 57 را مدنظر قرار خواهد داد. به کار بستن استانداردهای دوگانه در قبال ترکیه، ناتو را نیز تضعیف خواهد نمود.

ترکیه به دلیل خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه، به وسیله آمریکا تحریم شده و از پروژه مشترک ساخت جنگنده اف 35 اخراج شد. بعلاوه تحویل این جنگنده به ترکیه نیز لغو شده است. ترکیه همه کوشش خود را برای بازگشت به این پروژه در پیش گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2199

به "تور ترکیه ارزان: راه چاره های ترکیه برای مسئله اف 35 به طرف آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: راه چاره های ترکیه برای مسئله اف 35 به طرف آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید