روایت یاسمین اصغری دختر معروف اینستاگرام از روزهای سختش

به گزارش آناسی، یاسمین اصغری چهره مشهور اینستاگرام این روز ها به فکر ملی پوش شدن است. او که با وجود معلولیتش هیچ وقت دست از کوشش برنداشت، حالا سمبل قدرت و کوشش برای بسیاری از مردم ایران شده.است.

روایت یاسمین اصغری دختر معروف اینستاگرام از روزهای سختش

به گزارش خبرورزشی، اهالی فضای مجازی او را با نام یاسمین می شناسند. دختر قهرمانی که با وجود معلولیتش هیچ گاه از جنگیدن دست بر نداشت. یاسمین اصغری در 18 سالگی در پیست توچال زمانی که داشت از روی کیکر های پیست می پرید، دچار آسیب نخاعی شد و چهار سالی است ویلچرنشین شده، اما چیزی از انگیزه او کم نشده است. حالا یاسمین به فکر این است تا روزی پیراهن مقدس تیم ملی تنیس را بپوشد.

اگر برایت سخت نیست، بگو این اتفاق چگونه برایت رخ داد؟

من برای اسکی به پیست توچال رفته بودم، عاشق اسکی بودم و می خواستم به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال کنم. زمانی که می خواستم تمرین پرش را انجام دهم به خاطر سبکی وزنم و سرعت زیادی که برای پریدن داشتم با کمر خوردم زمین، همان لحظه کمرم تیر کشید و پاهایم مانند ژله شد، اما آن لحظه، هیچ وقت فکر نمی کردم که دیگر نتوانم راه بروم.

امیدی به اینکه روزی راه بروید دارید؟

بله، زمانی که دکتر به من گفت من دچار آسیب نخاعی شدم فکر می کردم چند ماهی قرار است با ویلچر راه بروم و بعد روی پای خودم بایستم، اما فکر نمی کردم که قرار است برای یک مدت طولانی ویلچرنشین باشم. من امید دارم یک روزی بتوانم دوباره روی پای خودم بایستم چرا که علم هر روز در حال پیشرفت کردن است.

زمانی که این اتفاق برایتان رخ داد فکر می کردید که روزی دوباره ورزش کنید؟

بعد از اینکه حال عمومیم خوب شد به باشگاه رفتم تا بتوانم دستانم را قوی کنم، چند وقتی قایقرانی کار کردم و این ورزش یاری زیادی به من کرد. من بدون ورزش نمی توانم زندگی کنم.

هنوز به اسکی علاقه دارید؟

بله، واقعا یک زمان هایی دلم برای اسکی کردن تنگ می گردد، اگر در ایران امکاناتی برای اسکی با ویلچر بود قطعا به دنبالش می رفتم.

چه شد به تنیس روی آوردید؟

از بچگی عاشق ورزش کردن بودم و علاقه زیادی به تنیس داشتم و چند ماهی است که این رشته را آغاز کردم. تنیس باعث می گردد چند ساعتی از مشغله ها دور باشم. با عشق این ورزش را دنبال می کنم. دوست دارم روزی پیراهن تیم ملی را بپوشم و برای رسیدن به این هدفم واقعا کوشش می کنم.

هوادار کدام تیم فوتبالی هستید؟

استقلال، من در زمان کودکی ام برای این تیم گریه می کردم (باخنده)، الان دیگر گریه نمی کنم، اما روی استقلال تعصب دارم و از ته دل این تیم را دوست دارم.

کدام بازیکن استقلال را بیشتر دوست دارید؟

فرهاد مجیدی، من یک زمانی پوستر های او را داشتم. عکس هایش را از روزنامه خبرورزشی می بردیم و به دیوار اتاقم می چسباندم.

اسطوره شما در ورزش کیست؟

من رافائل نادال را خیلی دوست دارم. او یک اسطوره است چه از نظر ورزش حرفه ای و چه اخلاقی؛ متاسفانه نتوانستم بازی او را از نزدیک ببینم و همواره مسابقاتش را از تلویزیون دنبال می کنم.

به غیر از فوتبال، اسکی و تنیس ورزش دیگری را دنبال می کنید؟

بله، من هوادار تیم ملی والیبالم، همواره مسابقات ملی پوشان را نگاه می کنم.

تا به حال از ورزشکار شناخته شده ای، پیغامی دریافت نموده اید؟

بله، سردار آزمون به من پیغام داد و گفت همین جوری قوی ادامه بده.

هدف شما در زندگی چیست؟

خوب زندگی کردن، من دوست دارم حالم خوب باشد. همواره در صفحه ام می خندم، به مردم انرژی می دهم، اما من هم روز های بد دارم، حال بد دارم، ولی همواره دوست دارم به یک نحوی حال خودم را خوب کنم.

مردم به شما انرژی می دهد؟

خیلی زیاد. برخی ها با انرژِی مثبتشان به من انگیزه می دهند. برخی ها هم به من می گویند که دارم فیلم بازی می کنم و برای جذب فالوور این کار را انجام می دهم، یا می گویند امیدوارم هیچوقت نتوانی روی پای خودت بایستی، اما تعداد این پیغام های منفی خیلی کم است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1865

به "روایت یاسمین اصغری دختر معروف اینستاگرام از روزهای سختش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت یاسمین اصغری دختر معروف اینستاگرام از روزهای سختش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید