زیردریایی غدیر قابل کشف و رهگیری نیست

به گزارش آناسی، فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: نقطه قوت زیردریایی کلاس غدیر ابعاد کوچک آن است که قابل کشف و رهگیری نیست.

زیردریایی غدیر قابل کشف و رهگیری نیست

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آناسی، امیر دریادار دوم عباس فاضل نیا، فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش با اشاره به الحاقزیردریایی اورهال شده کلاس غدیر اظهار کرد: مراسم الحاق زیردریایی کلاس غدیر که تمام مراحل اورهال اساسی آن انجام شد، امروز صبح برگزار گردید. در سطح دنیا ما سه کلاس زیردریایی داریم که عبارتند از سبک، نیمه سنگین و سنگین که کلاس غدیر در کلاس سبک است.

وی اضافه کرد: از چند سال گذشته در حال فراوری زیردریایی کلاس غدیر هستیم و در کنار معدود کشورهایی قرار گرفتیم که می توانند در حوزه ساخت تمام کلاس های زیردریایی صاحب تکنولوژی باشند.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: اگر بخواهیم لبه فناوری در این حوزه را آنالیز کنیم باید بگوییم که ساخت زیردریایی از پیشرفته ترین دانش های دنیاست. به این معنی که اگر کشوری بتواند زیردریایی بسازد، یعنی به تمامیفناوری های پیچیده دست پیداکرده است.

وی ارتش توضیح داد: ما طبق تدابیر فرمانده معظم کل قوا در راستای ارتقای توان رزم ظرف، اقدامات خوبی به خصوص در حوزه زیرسطحی مدنظر قرار دادیم.

دریادار دوم فاضل نیا درباره توان ایران در حوزه ساخت زیردریایی ها گفت: ما در دو سال گذشته زیردریایی فاتح را ساختیم که از تکنولوژی خوب و پیشرفته ای بهره می برد. امروز هم شاهد الحاق زیردریایی کلاس غدیر هستیم که سامانه های آن به طور بومی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع ساخته شده است.

وی ادامه داد: نقطه قوت کلاس غدیر ابعاد کوچک آن است که قابل کشف و رهگیری نیست. در مقابل می تواند با حمل اژدرهای هوشمند تهدید زیادی را متوجه دشمن کند که قصد تجاوز احتمالی را داشته باشد. از دیگر توانایی های آن می توان به توانایی بالا در انهدام دشمن اشاره نمود.

انتهای پیغام/4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1028

به "زیردریایی غدیر قابل کشف و رهگیری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیردریایی غدیر قابل کشف و رهگیری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید