سرمایه گذاری خیره کننده تسلا در چین ، وام 2 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای شانگهای

به گزارش آناسی، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا خاطرنشان کرد که یک وام 2 میلیارد دلاری برای شانگهای در نظر گرفته است. این در حالی است که پیش از این نیز شرکت تسلا بیش از 13 میلیارد را صرف ساخت کارخانه خود در شانگهای نموده است.

سرمایه گذاری خیره کننده تسلا در چین ، وام 2 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای شانگهای

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، صمیمیت ایلان ماسک و مقامات شانگهای، این روزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده روابط خوبی با چین ندارد.

جورج وارن، مدیر یک شرکت تحقیقاتی سرمایه گذاری نیویورک که بر شرکت های چینی و آمریکایی که تمرکز دارد، طی هفته گذشته گزارش داد چین نشان دهنده یک بازار رشد بحرانی برای تسلا است و مدیر عامل شرکت تسلا ایلان ماسک برای دور زدن بحران ها روی سرمایه گذاری های بیشتر در شانگهای متمرکز شده است.

ماسک در این خصوص گفت: ما باید کارخانه شانگهای را به صورت آنلاین اداره کنیم. من فکر می کنم این بزرگترین متغیر برای دستیابی به فراوری 500،000 خودرو در سال است چرا که هزینه های حمل و نقل برای ما بسیار بالاتر از فراوری در این کشور است.

با تور چین همراه شوید

ماسک تاکید نمود که در سه ماهه چهارم درآمد، تسلا احتیاج به چیزی در حدود 0.5 میلیارد دلار برای رسیدن به میزان 3000 خودرو در شانگهای دارد. البته تسلا هنوز جزئیات فعالیت های آتی خود را اعلام نکرده است.

تسلا به عنوان یک شرکت آمریکایی فعالیت هایی گسترده و بی سابقه در چین دارد و این موضوع می تواند به عنوان الگویی برای دیگر شرکت های خارجی فعال در شانگهای در نظر گرفته گردد. بدون دارا بودن یک پایگاه فراوریی در چین، از مزایای فراوری خودروهای تسلا کاسته می گردد. برای مثال اگر کارخانه ای در چین وجود نداشته باشد، مدل S که در حدود 80،000 دلار در ایالات متحده آمریکا برای فراوری هزینه خواهد داشت، برای ورود به چین پس از پرداخت مالیات، حدود 140،000 دلار هزینه خواهد نمود.

اما ایجاد یک کارخانه محلی توسط تسلا این معادله را تغییر می دهد و اجازه می دهد تسلا با سهولت بیشتری به انگیزه های خود بپردازد.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 121

به "سرمایه گذاری خیره کننده تسلا در چین ، وام 2 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری خیره کننده تسلا در چین ، وام 2 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید