سمیعی: بحران باشگاه پرسپولیس در 20 سال گذشته بی سابقه است، خودم را تنهای تنها می بینم

به گزارش آناسی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، مسائل فعلی این باشگاه را در 20 سال گذشته بی سابقه دانست.

سمیعی: بحران باشگاه پرسپولیس در 20 سال گذشته بی سابقه است، خودم را تنهای تنها می بینم

به گزارش خبرنگاران، جعفر سمیعی در گفت وگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، با اشاره به پیروزی سرخپوشان مرکز مقابل گل گهر سیرجان و ادامه صدرنشینی آنها گفت: عملکرد کادر فنی و بازیکنان در این شرایط تحسین برانگیز است. بسیار خوشحالم که آنها توانستند جواب محبت همیشگی هواداران را بدهند و برترین امتیازات را کسب نمایند. این حس خوبی که از تیم به جامعه تزریق می گردد، حاصل لطف خداوند و کوشش جانانه اعضای تیم است. ما هم در باشگاه برای برطرف موانع در جهت پیروزیت های بیشتر می کوشیم.

وی اضافه نمود: کسب بُرد مقابل تیمی که به لحاظ فنی عملکرد خوبی داشته است، کار آسانی نبود. با این حال یحیی گل محمدی و شاگردانش از پس این مأموریت مهم برآمدند. البته هنوز کارمان تمام نشده است و معتقدم که پنج فینال سخت و حساس دیگر در پیش داریم که هر کدام می تواند سرنوشت مان را در این فصل رقم بزند. حتی یک لحظه هم نباید تمرکزمان را از دست بدهیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با تمجید از اعضای تیم فوتبال این باشگاه گفت: خدا را شکر می کنم که بازیکنان و مربیان تیم، به خوبی شرایط را درک می نمایند و حس مشترکی برای رقم زدن افتخارات نو دارند. این شرایط، هر هواداری را نسبت به آینده دلگرم می نماید. من و همکارانم هم مانند هواداران، مشتاق کسب افتخارات بیشتری هستیم و اعضای تیم را تشویق می کنیم تا با سرعت زیادی به سمت قهرمانی حرکت نمایند.

سمیعی سپس به موضوع مهمی اشاره و توضیح داد: من اهل گلایه و شکایت نیستم و در این ماه ها که مدیریت باشگاه را قبول کردم، نشان دادم فردی خوش بین و آینده نگر هستم. می توانستم هر روز در رسانه ها صحبت کنم، اما معتقدم آدم هایی پیروز هستند که کار نمایند؛ وگرنه کارها با حرف زدن پیش نمی رود و هیچ اتفاقی هم رخ نمی دهد. صداقت، اخلاق، احترام به سایر تیم ها و شفافیت با هواداران، اصولی بوده که هرگز از آن عبور نکردم. همه حرف ها را در دل خودم نگه داشتم و می دانم که هواداران تیم فقط دوست دارند اخبار خوب بشنوند، اما حالا شرایط به شکلی پیش رفته که نگران آینده هستم و باید این نگرانی را با هواداران در میان بگذارم.

وی اضافه نمود: واقعیت این است که ما با مسائل اقتصادی گسترده ای روبرو شده ایم. من تا به حال رک و روراست حرف زدم و صادقانه کار کردم. نگذاشتم کسی متوجه مسائل گردد، اما حالا شرایط کاملاً تغییر نموده و خودم را تنهای تنها می بینم. غیر از هواداران، هیچ نهاد و ارگانی از باشگاه پرسپولیس حمایت نمی نماید. ما با چند موضوع مختلف روبرو هستیم که انگار قرار نیست حل گردد. از یک سو بدهی های گذشته مانند بدهی به کالدرون، خواکین، اینیگو والنسیا، ماریو بودیمیر و... بود و از طرف دیگر، بدهی های گسترده داخلی.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه هنوز تعداد زیادی از بازیکنان قدیمی از باشگاه طلب دارند، گفت: بعضی قراردادها با شرکت های داخلی هم باعث افزایش گرفتاری های باشگاه شده است. هزینه های کنونی باشگاه در شرایط کرونا، چندبرابر سال های قبل است. بعلاوه با بدهی باورنکردنی اقتصادیاتی روبرو هستیم. در یک کلام بگویم؛ امروز باشگاه پرسپولیس با بحران بزرگی روبرو شده که شاید در 20 سال گذشته بی سابقه است.

سمیعی ادامه داد: البته من و همکارانم در هیئت مدیره برنامه های زیادی برای عبور از این بحران داریم، اما چند مشکل اساسی سد راه ماست. تحریم های ظالمانه علیه ایران اجازه نمی دهد پاداشی را که حق باشگاه است، وارد حساب مان کنیم. اگر این پاداش به دست باشگاه برسد، حداقل می توانیم با بازیکنان تسویه حساب کنیم و رضایت کالدرون را بگیریم. مشکل دیگر ما، عدم دسترسی به منابع درآمدزا یا درآمدساز است. همه این موارد از کنترل ما خارج است. بعلاوه کنترلی روی درآمدهای جانبی از جمله حق پخش، بلیت فروشی فیزیکی، تبلیغات محیطی و... هم نداریم و هزینه های ما در شرایط کرونا، چندبرابر بیشتر از گذشته شده است.

وی در ادامه انتقاد از مسائل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: ما با وجود همه این مسائل و بحران بزرگی که گریبان باشگاه را گرفته، کارها را بدون فوت وقت پیش می بریم و قرار نیست تسلیم شویم. بحث من شفاف سازی در خصوص بخشی از مسائل باشگاه بود و می خواستم هواداران از شرایطی که در آن گرفتار شده ایم، مطلع شوند. نسبت به یک ماه قبل، ساعات بیشتری برای کار اختصاص داده ایم و گاهی بین 16 تا 18 ساعت در روز برای حل مسائل پرسپولیس صرف می کنیم، اما در باشگاه تنها هستیم و پشتوانه ای نداریم که بگوییم با یاری افراد دیگر، مسائل را از بین می بریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تمجید از هواداران تیم فوتبال این باشگاه گفت: هر طرحی که برای درآمدزایی پیشنهاد شد، پذیرفتیم و حالا فقط می توانیم روی حمایت شما هواداران حساب کنیم. جا دارد از همه شما تشکر کنم که به هر طریقی به یاری باشگاه آمدید. امیدوارم با ادامه فرایند چشمگیری که تیم مان در پیش گرفته، به قهرمانی های بیشتری برسیم و از این راه، مزد حمایت تان را بگیرید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1842

به "سمیعی: بحران باشگاه پرسپولیس در 20 سال گذشته بی سابقه است، خودم را تنهای تنها می بینم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمیعی: بحران باشگاه پرسپولیس در 20 سال گذشته بی سابقه است، خودم را تنهای تنها می بینم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید