سه رویداد مهم پیش روی دوومیدانی معلولان ایران

به گزارش آناسی، مدیر تیم های ملی دوومیدانی معلولان از اعزام ورزشکاران این رشته به سه رویداد مهم بین المللی خبر داد.

سه رویداد مهم پیش روی دوومیدانی معلولان ایران

بهمن رضایی در گفت وگو با آناسی، اظهار کرد: با توجه به این که سال آینده رویدادهای مهمی همچون مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سوئیس، مسابقات قهرمانی جهان در لندن و بازی های کشورهای اسلامی در باکو آذربایجان را داریم، بنابراین با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در تمام ماده های دوومیدانی، ضمن استعدادیابی و شناسایی نفرات جدید سعی کردیم تیم خوبی را برای شرکت در این سه رویداد آماده کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن در دوومیدانی دست پیدا کنیم.

وی گفت: رقابت های دوومیدانی بازی های کشورهای اسلامی در بخش معلولان فقط در ماده پرتاب دیسک کلاسی F57 برگزار می شود و سایر کلاس ها مربوط به دوومیدانی نابینایان و کم بینایان است. ضمن این که در بخش بانوان در این بازی ها نماینده ای نداریم و رقابت ها تنها در بخش مردان برگزار خواهد شد.

رضایی در ادامه خاطر نشان کرد: برای شرکت در بازی های کشورهای اسلامی منتظر ابلاغ کمیته ملی پارالمپیک هستیم تا ببینیم با چند ورزشکار می توانیم در این بازی ها حضور پیدا کنیم تا بر اساس آن برنامه های آماده سازی خود را آماده کنیم.

وی همچنین درباره برنامه های انجمن دوومیدانی برای حضور هر چه قوی تر در مسابقات جهانی دوومیدانی جوانان جهان در سوئیس و مسابقات جهانی دوومیدانی بزرگسالان در لندن ، خاطر نشان کرد: برای برنامه ریزی جهت شرکت در این دو تورنمنت مهم، منتظر هستیم تا ببینیم IPC چند سهمیه به ایران می دهد و در چه موادی از دوومیدانی حق شرکت در مسابقات جهانی را داریم تا بر اساس آن شرایط تیم را مشخص کنیم. البته پیش بینی 20سهمیه را داریم و امیدوارم IPC این تعداد سهمیه را به ایران بدهد.

مدیر تیم های ملی دوومیدانی، معلولان همچنین در رابطه با شرایط سارا عبدالمالکی و این که تصور می کنید از چه زمانی رقابت حرفه ای خود را در ورزش معلولان آغاز کند، اضافه کرد: برای تایید نهایی کلاس بندی پزشکی عبدالمالکی، جهت شرکت در مسابقات، ابتدا باید کلاس بندی او در کلاس F57 پرتاب دیسک توسط IPC در اولین مسابقه برون مرزی به تایید برسد تا مسئله ای برای حضور در رقابت های برون رمزی نداشته باشد. البته وی چون ورزشکار بوده و با ورزش بیگانه نیست من یقین دارم او این توانایی را دارد که زودتر به جمع ملی پوشان دوومیدانی ملحق شود و در بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی شرکت کند.

رضایی در سرانجام خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما بر این است که با جوانگرایی تیم ملی دوومیدانی معلولان، در رقابت های آینده تعداد مدال های خود را افزایش دهیم و شرایط بهتری را برای دوومیدانی معلولان رقم بزنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 639

به "سه رویداد مهم پیش روی دوومیدانی معلولان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه رویداد مهم پیش روی دوومیدانی معلولان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید