فروش جایگاه اتوبوس موضوع انحرافی است ، لغو سه باره جلسه حل مشکل حمل ونقل از سوی جهانگیری

به گزارش آناسی، رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد که بیان ایده فروش جایگاه های اتوبوس موضوعی انحرافی است، گفت: بیان این گونه طرح ها که شرایط اجرای آن هم وجود ندارد، موجب تضعیف مدیریت کشور می گردد.

فروش جایگاه اتوبوس موضوع انحرافی است ، لغو سه باره جلسه حل مشکل حمل ونقل از سوی جهانگیری

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش آناسی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی صبح شنبه 16 آذر ماه در حاشیه بهره برداری از فاز نخست بزرگراه شهید کاظم نجفی رستگار در خصوص اخبار منتشرشده پیرامون فروش جایگاه اتوبوس ها، با بیان این که این روش، دی آر تی است که عمدتا در کشورهای توسعه یافته مطرح می گردد، گفت: این شیوه حمل و نقلی در شرایطی اجرایی می گردد که حمل و نقل آنقدر کامل باشد که برای دعوت افراد ثروتمند به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، آنها را دعوت کنیم که به مانند سیستم حمل و نقل بین شهری، جای خود را رزرو نمایند اما اجرای این شیوه باید شرایط به گونه ای مثبت باشد که در اتوبوس کسی نایستد و افراد بتوانند به مانند اتوبوس های بین شهری، جای خود را در حمل و نقل عمومی رزرو نمایند و بر روی جایگاه بنشینند.

هاشمی با بیان این که این ایده آن قدر ایده آل است که حتی در کشورهای پیشرفته هم اجرایی نشده است، اضافه نمود: چراکه خطوط اتوبوس و مترو معمولا به شیوه انبوه بر طراحی شده اند و به همین دلیل تعداد جایگاه هایشان کم است و مسافران باید بایستند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این که بیان این حرف انحرافی است، گفت: زمانی ما می توانیم این ایده را در تهران اجرایی کنیم که بیش از 15 هزار اتوبوس یعنی سه برابر ظرفیت کنونی اتوبوس داشته باشیم. به نظر می رسد که این ایده برای 30 الی 40 سال آینده و زمانی که درآمدهای ملی مان را مرز 30 هزار میلیارد گذشت، می توانیم انجام دهیم.

وی اضافه نمود: بیان این گونه ایده ها در سطح جامعه صحیح نیست چراکه افرادی هم وجود دارند که برای تضعیف مدیریت کشور و نه شهر فعال هستند؛ چرا که بیان این موضوعات کشور را تضعیف می نمایند.

هاشمی با بیان این که قوانین خوبی در راستای توسعه حمل و نقل عمومی داریم اما درست اجرا نمی گردد و بر همین اساس سه مرتبه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جلسه اش را برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران کنسل نموده است، گفت: بیان این گونه طرح ها که شرایط اجرای آن هم وجود ندارد موجب تضعیف مدیریت کشور می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 681

به "فروش جایگاه اتوبوس موضوع انحرافی است ، لغو سه باره جلسه حل مشکل حمل ونقل از سوی جهانگیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش جایگاه اتوبوس موضوع انحرافی است ، لغو سه باره جلسه حل مشکل حمل ونقل از سوی جهانگیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید