تور استرالیا: قانون گذاری تازه استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، براساس این قانون پیشنهادی، اداره ارتباطات و رسانه استرالیا موسوم بهACMA در صورتی که اقدامات پلتفرم ها در این زمینه ناکافی باشد، مجموعه گسترده ای از اختیارات را برای مقابله و مجازات آنها در اختیار خواهد داشت.

تور استرالیا: قانون گذاری تازه استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

پل فلچر، وزیر ارتباطات استرالیا در این مورد گفت: این قانون تازه پلتفرم ها را تشویق می نماید تا برای برطرف آسیب های ناشی از نشر اطلاعات نادرست انگیزه داشته باشند، در عین حال ACMA نیز خواهد توانست پلتفرم ها را در صورتی که کوشش های داوطلبانه آنها ناکافی یا دیرهنگام باشد، جوابگو نگه دارد.

اعلام این قوانین یک سال پس از آن صورت می گیرد که پلتفرم های دیجیتال بزرگ، از جمله فیس بوک، گوگل، تیک تاک، و توئیتر قوانین داوطلبانه ای را برای رسیدگی به اطلاعات نادرست آنلاین اجرایی کردند. اما دولت فدرال استرالیا بارها از کوشش های شبکه های اجتماعی برای مقابله با اخبار و اطلاعات نادرست انتقاد نموده و این کوشش ها را ناکافی دانسته است. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون سال گذشته از غول های فناوری به علت دروغ پراکنی که در پلتفرم هایشان رخ می دهد انتقاد کرد و گفت که رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک به کاخ بزدل ها برای مزاحمت تبدیل شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2116

به "تور استرالیا: قانون گذاری تازه استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: قانون گذاری تازه استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید