لاوروف: روابط روسیه و چین تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی گیرد

به گزارش آناسی، طبق اطلاعات وزارت خارجه چین، لاوروف در دیدار روز آدینه با همتای چینی خود تأکید کرد که مشارکت راهبردی بین مسکو و پکن تحت تاثیر عوامل خارجی قرار نداشته و هر تلاشی برای آسیب رساندن به این روابط شکست خورده است.

لاوروف: روابط روسیه و چین تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی گیرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو امروز نوشت: وزیر امور خارجه روسیه در جریان دیدار دوجانبه خود با وانگ ایی وزیر امور خارجه چین در حاشیه نشست وزیران گروه بریکس در ریودوژانیرو، تاکید نمود که همکاری ها بین مسکو و پکن هرگز تحت تاثیر عوامل خارجی قرار نداشته و هر گونه کوششی برای آسیب رساندن به این روابط شکست خورده است.

بر اساس اطلاعاتی که امروز در سایت رسمی وزارت امور خارجه چین منتشر شده، آمده است: سرگئی لاوروف در این دیدار یادآور شد که همکاری های راهبردی بین روسیه و چین دارای نیروی محرکه قوی داخلی است و این همکاری ها تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی گیرند و هرگونه کوشش برای آسیب رساندن به مشارکت راهبردی دو کشور هیچ موفقیتی در پی نخواهد داشت.

بر اساس این اطلاعات، وزیر خارجه چین هم، به نوبه خود، در این دیدار تاکید نمود که هر دو کشور باید کوشش مشترکی برای تحقق توافقات مهم دوجانبه دست یافته توسط رهبران دو کشور را انجام دهند و هدف مقامات مسکو و پکن تقویت اعتماد متقابل سیاسی، تسریع درمبادلات انسانی، گسترش همکاری های تجاری-اقتصادی، از جمله در عرصه فناوری و انرژی است.

وزرای خارجه دو کشور همچنین توافق نموده اند تا تمامی اقدامات لازم برای تحقق توافقات مهم دست یافته توسط روسای جمهوری دو کشور در جهت توسعه پایدار مشارکت همه جانبه و ارتقای سطح همکاری های راهبردی به عرصه جدیدی را انجام دهند.

لازم به یادآوری است، وزیر امور خارجه روسیه در حال سفر دوره ای به منطقه آمریکای لاتین را از تاریخ 23 الی 27 جولای (اول الی پنجم مرداد ماه) است. سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در کوبا بسر برده و از آنجا به ریودوژانیرو (برزیل) سفر کرد و روز آدینه در نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه بریکس (شامل برزیل ، روسیه، چین، هند و آفریقای جنوبی) شرکت نموده و در حاشیه آن دیدارهای دوجانبه نیز با همتایان خود داشت. وی امروز (شنبه) سپس برای نخستین بار در طول تاریخ روابط دوجانبه، برای انجام یک دیدار رسمی به کشور سورینام رفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 264

به "لاوروف: روابط روسیه و چین تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: روابط روسیه و چین تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید