محل توزیع کالاهای اساسی ویژه رمضان

به گزارش آناسی، خبرنگاران- طبق اعلام مسئولان کالاهای مورد استفاده در ماه رمضان که مشمول قیمت گذاری است مثل برنج، شکر، گوشت قرمز، مرغ، زولبیا و بامیه، آش و حلیم که قیمت آن ها تا شنبه تعیین می گردد در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار توزیع خواهد شد و برای تنظیم بازار این ماه نیز اقلام اساسی در اختیار استان ها قرار می گیرد تا در صورت لزوم توزیع گردد.

محل توزیع کالاهای اساسی ویژه رمضان

به گزارش خبرنگاران، عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار، در برنامه تیر امشب درباره برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان گفت: 136 هزار تن محصول خرما در انبارها و سردخانه ها موجود است و طرح توزیع آن ها داده شده است و هر استان بر اساس احتیاج، سهمیه برنج، شکر و روغن نباتی دارد. در خصوص حلیم و آش نیز به کمیسیون های نظارت استان ها ابلاغ شده که قیمت گذاری نمایند و تا قبل از آغاز ماه رمضان قیمت اعلام خواهد شد. سهمیه شکر و روغن نباتی صنوف هم تعیین شده و از فردا روغن صنوف تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ماه های گذشته به جز مرغ، مسئله ای در سایر کالاها وجود نداشت، توضیح داد: در بخش میوه، آجیل پوشاک و غیره فراوانی در کشور بود و در محصولات لبنی هم مشکل خاصی وجود نداشت.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که گرانی اقلام مختلف به ویژه در آستانه شب عید نقدها زیادی به همراه داشت.

به گفته این مقام مسئول برای تنظیم بازار ماه رمضان 30 هزار تُن برنج، 30 هزار تُن شکر، 3000 تُن گوشت قرمز منجمد و حدود 180 هزار تُن روغن به عنوان سهمیه ویژه در اختیار استان ها قرار خواهد گرفت تا در صورت لزوم توزیع گردد.

دبیر ستاد تنظیم بازار همچنین توضیح داد: در حال حاض مرغ در بازار فراوان و بیش از تقاضا است. بر این اساس پیش بینی شده که شرکت پشتیبانی دام و طیور اقدام به خرید مرغ مازاد کند. همچنین میزان کشتار و عرضه دام در سال 1399 نسبت به سال 1398 افزایش داشت، بر این اساس مصرف گوشت قرمز نیافته است.

محل توزیع اقلام مورد احتیاج در ماه رمضان

در ادامه این برنامه قاسم نوده فرهانی، رئیس اتاق اصناف تهران نیز خاطرنشان کرد: کالاهایی که مشمول قیمت گذاری است مثل برنج، شکر، گوشت قرمز، مرغ، زولبیا و بامیه، آش و حلیم در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار توزیع می گردد.

به گفته وی برنج هندی 18 هزار و 500 تومان، برنج تایلندی 12 هزار و 500 تومان، شکر 8 هزار و 700 تومان است و هیچ کس حق ندارد گران تر بفروشد. قیمت آش و حلیم هم شنبه اعلام می گردد.

وی با اشاره به توزیع 18 کالای مشمول در همه فروشگاه ها تا خاتمه ماه رمضان به فروشندگان و اصناف توصیه کرد به مناسبت ماه مبارک رمضان کالاها را با حداقل سود ممکن عرضه نمایند و از ثواب این ماه بهره ببرند.

تداوم تشدید نظارو بر بازار تا خاتمه ماه رمضان

محمدعلی اسفنانی، معاون سازمان تعزیرات نیز با اشاره به اجرای طرح ویژه نوروز تا خاتمه ماه رمضان، گفت: ظرفیت گشت ها افزایش یافته و تخلفات رصد می گردد. در مناطقی که کالاها، عمده توزیع و عرضه می گردد به جای گشت سیار، واحدِ مستقر خواهیم داشت.

وی درباره برخورد با عرضه مرغ قطه بندی شده هم گفت: تا تعیین شدن قیمت مرغ قطعه بندی و اعلام آن، عرضه مرغ قطعه بندی ممنوع است.

سید جواد احمدی، معاون بازرسی سازمان حمایت هم با اشاره به ادامه طرح نظارتی نوروز در ایام ماه مبارک گفت: در ماه متوسط 20 هزار شکایت دریافت می کنیم که و بیش از 60 درصد شکایت ها منجر به تشکیل پرونده و اعلام به تعزیرات می گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1706

به "محل توزیع کالاهای اساسی ویژه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل توزیع کالاهای اساسی ویژه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید