مخالفت حناچی با واگذاری شهر آفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری

به گزارش آناسی، شهردار تهران درباره واگذاری دو مجموعه شهرآفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری تهران گفت: این مصوبات باطل نشده؛ اما خیلی دوست نداریم این اتفاق بیافتد چون این دو مجموعه اصلی ترین دارایی های دُرشت شهرداری تهران هستند.

مخالفت حناچی با واگذاری شهر آفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری

پیروز حناچی در گفت وگو با آناسی، درباره تهاتر و بدهی های شهرداری تهران به مصوبه واگذاری دو مجموعه شهرآفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری تهران اشاره نمود و اضافه کرد: مجموعه ای مثل شهروند برند بسیار با ارزشی است، در حقیقت شهروند دو شخصیت دارد یکی نام و آوازه آن و کنترل کیفیتی که برای عرضه محصولات انجام می گردد و دیگری دارایی های سرمایه ای این مجموعه است که در کوشش هستیم این واگذاری انجام نگردد.

شهردار تهران در ادامه توضیح داد: درحقیقت تهاتر عملکرد غیرنقد شهرداری است؛ اما کاری که ما در این دوره انجام دادیم این بود که با مزایده کار را پیش ببریم. یعنی املاک را با بالاترین قیمت و یا قیمت واقعی واگذار کنیم؛ در حالی که در گذشته این طور نبوده است.

وی اضافه کرد: در این دوره اقدام خوبی انجام شد که تعداد زیادی از پیمانکاران خرد که زیر 300 میلیون از شهرداری طلب داشتند تسویه حساب شدند و این کار با همکاری یکی از بانکها انجام شد. قطعا این کار ایده آل نبود؛ اما این پیمانکاران به طلب خود رسیدند. قطعا بدهی شهرداری تهران زیر 50 هزار میلیارد تومان نیست و بخشی از آن بدهی بانکی است که افزایش بهره نیز شامل حال آن می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1012

به "مخالفت حناچی با واگذاری شهر آفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت حناچی با واگذاری شهر آفتاب و شهروند در ازای بدهی های شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید