مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواران معین شده است

به گزارش آناسی، حجت از تعیین کردن خیابان های مستقل برای دوچرخه سواران اطلاع داد.

مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواران معین شده است

به گزارش خبرنگار ، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در یازدهمین نشست پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری های سراسر کشور در جمع آناسی اظهار کرد: شهرداری تهران در زمینه حمل و نقل پاک اولویت بالایی را برای برنامه های خود در نظر گرفته است.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از این اولویت ها دوچرخه سواری است، اضافه کرد: متاسفانه در تهران دوچرخه سواری نابود شده بود و کوشش بر این است که دوچرخه سواران مجددا به تهران باز گردند.

او ادامه داد: دوچرخه سواران در گذشته نیز در تهران بودند، اما به تدریج دوچرخه ها جای خود را به خودرو ها دادند و این موضوع باعث شد که دوچرخه ای در تهران نباشد. اما در سال های اخیر که شهرداری سیاست حمایت از دوچرخه را مطرح نموده، در چند راستا کار کردیم .

حجت بیان نمود: یکی از این راستا ها موضوع دوچرخه سواری اشتراکی است و در حال حاضر یک شرکت در تهران، در حال ارائه سرویس دوچرخه های اشتراکی است.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه حسن دوچرخه اشتراکی بر این است که استفاده نماینده از هر نقطه ای که بخواهد دوچرخه را بر می دارد و در نقطه ای دیگر آن را رها می نماید، گفت: برای ایمنی دوچرخه ها سعی کردیم تعدادی از خیابان های اصلی و راه های مستقلی را در نظر بگیریم.

او اضافه کرد: در خیابان کریم خان زند ، آیت اله طالقانی و بخشی از خیابان کارگر شمالی راستا های ویژه ای را برای دوچرخه سواران در نظر گرفته ایم.

حجت با بیان اینکه سعی داریم راستا دوچرخه و راستا پیاده یکپارچه باشد، گفت: دوچرخه را به عنوان سواره حساب نکردیم، چراکه تردد آن در بین خودرو ها خطرناک است.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح گسترش راستا های دوچرخه سواری را در نظر داریم و در حال حاضر در حال بازسازی راستا هایی هستیم، که دور آزمایشی شان را با موفقیت طی نموده اند.

او بیان نمود:برای عابرین و افرادی که در تردد مشکل دارند و نیازمند راستا هموار هستند پیاده راه هایی را طراحی کنیم .

حجت بیان نمود: متاسفانه در سال های گذشته ساختمان ها هر طوری که می خواستند پیاده راه های مقابل ساختمان خود را طراحی می کردند و امکان داشت با پیاده راه ساختمان کناری همسطح نباشد.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در نظر داریم که کف ساختمان های جدید الاحداث را طراحی کنیم تا طراحان ساختمان موظف باشند پیاده راه را همتراز با خیابان و با همان شیب طراحی نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 877

به "مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواران معین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواران معین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید