موافقت نهایی مجلس ایتالیا با بسته رشد مالی دولت

به گزارش آناسی، خبرنگاران: مجلس ایتالیا پایان با بسته پیشنهادی دولت نخست وزیر این کشور برای حمایت از رشد مالی و خارج کردن اقتصاد این کشور از رکود موافقت کرد.

موافقت نهایی مجلس ایتالیا با بسته رشد مالی دولت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی به نقل از رویترز، موافقت مجلس ایتالیا با بسته رشد اقتصادی دولت در حالی است که سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو از اواسط سال 2011 تاکنون با رکود روبرو شده است.

ایتالیا دومین بدهی بالا را پس از یونان در بین کشورهای منطقه یورو در اختیار دارد. دولت انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا با ارائه این طرح میخواهد تا بروکراسی اداری را کاهش داده و پروژه های عمومی را ارتقا دهد.

این طرح با 319 رای موافق در برابر 110 رای مخالف به تصویب مجلس ایتالیا رسیده است. مجلس ایتالیا برای تعطیلات تابستانی بسته خواهد شد و نشست آینده نمایندگان مجلس اوایل سپتامبر برگزار می گردد.

دولت ائتلافی انریکو لتا از زمان به قدرت رسیدن در ماه آوریل تاکنون با مخالفت های زیادی روبر شده است. اتهام کلاهبرداری اقتصادیاتی سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا، تنش ها بین احزاب مختلف سیاسی این کشور را بار دیگر تشدید نموده است.

ادامه بحران سیاسی در ایتالیا می تواند منجر به برگزاری انتخابات زودرس در این کشور گردد و این مساله موجب بی ثباتی بیشتر سومین قدرت اقتصادی منطقه یورو خواهد شد.

این بسته رشد اقتصادی شامل تامین منابع اقتصادی لازم برای ارتقای شبکه ریلی ایتالیا، ساخت مدارس، پل ها و تسریع روند سیستم قضایی در این کشور خواهد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 297

به "موافقت نهایی مجلس ایتالیا با بسته رشد مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت نهایی مجلس ایتالیا با بسته رشد مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید