مورتال کامبت و دیو کش از خجالت گودزیلا و کونگ درآمدند (باکس آفیس هفته)

به گزارش آناسی، فیلم مورتال کامبت توانسته صدر جدول باکس آفیس را از چنگ گودزیلا در برابر کونگ در بیاورد و انیمه دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن (Demon Slayer the Movie: Mugen Train) هم با اقتدار در صندلی دوم قرار گرفته است.

مورتال کامبت و دیو کش از خجالت گودزیلا و کونگ درآمدند (باکس آفیس هفته)

طی زمستان گذشته مجموع فروش آخر هفته فیلم های در حال اکران در آمریکا گاهی به ده میلیون دلار هم نمی رسید و به خاطر دنیاگیری کروناویروس و تعطیلی گسترده سینماها در سراسر دنیا اغلب کمپانی های عظیم فیلم سازی اکران آثار پرهزینه خود را به تأخیر می انداختند؛ زیرا بسیاری از فیلم ها حتی پیروز به بازگشت سرمایه هم نمی شدند. با آغاز بهار و آغاز واکسیناسیون کرونا در غرب بعضی کمپانی های فیلم سازی تصمیم بر نمایش آثار بلاکباستری شان به طور هم زمان در سالن های سینما و سرویس های آنلاین گرفتند و این طور که پیداست این تصمیم از سوی سینمادوستان با استقال خوبی روبرو شده است.

برادران وارنر اوایل فروردین ماه فیلم گودزیلا در برابر کونگ را روی پرده برد و مطابق انتظارات این فیلم هیولایی توانست به فروش قابل قبولی دست پیدا کند. برادران وارنر برای ساخت نبرد جدید گودزیلا و کونک 200 میلیون دلار هزینه نموده بود و پیروزیت تجاری فیلم برای آن ها بسیار حائز اهمیت بود. گودزیلا در برابر کونگ در کمتر از 10 روز پیروز به بازگشت سرمایه شد و تا به امروز و پس از 27 روز اکران بیش از 2 برابر بودجه ساخت اش فروخته است. پس از این فیلم برادران وارنر مورتال کامبت جدید را به سینماها آورد و فانیمیشن هم با اکران دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن شانس خود در باکس آفیس را امتحان کرد که هر دوی این فیلم ها هم در نخستین آخر هفته نمایش عمومی شان عملکرد مناسبی داشته اند.

پس از گذشت دو دهه از تجربه های ناپیروز مورتال کامبت در سینما، نیو لاین سینما و برادران وارنر این مجموعه را بازراه اندازی نموده اند و این طور که پیداست با فیلم بهتری در قیاس با مورتال کامبت های قبلی روبرو هستیم. مورتال کامبت جدید توانسته طی آخر هفته گذشته در آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 23.3 و 27.8 میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد خود را به 51.1 میلیون دلار برساند. تا به این ساعت برای مورتال کامبت در پایگاه متاکریتیک بر اساس 36 آنالیز میانگین امتیاز 44 از 100 به ثبت رسیده و امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز و IMDB به ترتیب 55 از 100 و 64 از 100 است.

ک. آستین کالینز از رولینگ استون در بخشی از نقد خود برای مورتال کامبت جدید نوشته است: این فیلم یک دوره کلاس آموزشی برای ساخت صحنه های مبارزه نیست [منظور منتقد این است که صحنه های اکشن بی ایراد نیستند]، اما در قیاس با بعضی از صحنه های اکشن استودیویی در سایر فیلم ها درجه یک به نظر می رسند. مورتال کامبت یک سرگرمی محض است و حتی برای القای حس های آشنا [از بازی های قدیمی] راه های تازه ای پیدا نموده است. این درحالی ست که بعضی منتقدان صحنه های اکشن فیلم جدید سایمون مک کوید را حوصله سربر و ضعیف خوانده اند و از میان آن ها به عنوان نمونه می توان به اندرو کراپ از پلی لیست اشاره نمود که درباره مورتال کامبت نوشته است: با وجود صرف 200 میلیون دلار بودجه، فیلم بیشتر شبیه به کازپلی است. 20 سال طول کشید تا یک مورتال کامبت جدید ساخته گردد و فکر می کنم آن ها باید چند سال بیشتر صبر می کردند!

فیلم دیو کش در دی ماه سال گذشته در ژاپن اکران شد و توانست پس از 19 سال به حکومت انیمیشن شهر اشباح بر جدول پرفروش ترین فیلم های ژاپن انتها دهد. فیلم دیو کش با نام کامل دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن که بر اساس مانگایی به نام دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است طی ماه های گذشته در بازارهای بین المللی بیش از 388 میلیون دلار فروخته که 365 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای ژاپن است. این فیلم بالاخره در آمریکا هم روی پرده رفت و طی آخر هفته گذشته با نمایش در 1600 سالن به فروشی 21.1 میلیون دلاری رسید و صندلی دوم جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. باکس آفیس موجو رقم کلی فروش دیو کش در سراسر دنیا تا به امروز را 409.3 میلیون دلار اعلام نموده است.

علاوه بر این فیلم، یک سریال تلویزیونی هم بر اساس مانگا دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است که در ژاپن و بعضی دیگر از کشورهای آسیای شرقی بسیار محبوب است. در خلاصه داستان رسمی فیلم دیو کش آمده است: تانجیرو کامادو و دوستانش از سپاه دیو کش، کیوجورو رنگوکو، هاشیرای شعله را برای تحقیق پیرامون یک سری اتفاق مرموز درباره ناپدید شدن افرادی در داخل قطاری دارای بی نهایت واگن همراهی می نمایند. اما آن ها از این قضیه بی خبر هستند که اِنمو، آخرین لاور مون در بین دوازده کیزوکی هم سوار قطار است و تله ای برای آن ها آماده نموده است.

برای دیو کش: کیمتسو نو یائیبا در پایگاه های IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز 84 از 100، 100 از 100 و 82 از 100 به ثبت رسیده است. مایکل اردونا از نیویورک پست در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: تماشای دیو کش برای هواداران این مانگا لازم است؛ اثری که دیدنش برای انیمه دوستان با حوصله بسیار لذت بخش خواهد بود، اما گاهی گیج نماینده هم می گردد.

فیلم گودزیلا در برابر کونگ با 2 پله تنزل در قیاس با آخر هفته گذشته با 4.2 میلیون دلار فروش در سینماهای آمریکا به رتبه سوم باکس آفیس بسنده نموده است. گودزیلا در برابر کونگ پس از 27 روز اکران در آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 86.6 و 320 میلیون دلار فروخته است.

تا به این ساعت در پایگاه IMDB بر اساس 66 هزار رأی امتیاز گودزیلا در برابر کونگ 6.7 از 10 است که نشان می دهد عموم فیلم بین ها از تماشای فیلم تا حدودی راضی بوده اند. در متاکریتیک هم 55 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای گودزیلا در برابر کونگ به ثبت رسیده که این امتیاز هم نشان از متوسط بودن فیلم دارد. ای. او. اسکات از نیویورک تایمز در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: گودزیلا در برابر کونگ یک فیلم مجلل و با عظمت است که ادعای چندانی ندارد و خیلی هم با اصالت نیست.

فیلم اکشن و مهیج هیچ کس (Nobody) با 30 درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و درآمدی 1.7 میلیون دلاری در صندلی چهارم قرار گرفته است. هیچ کس بر اساس فیلم نامه ای از دریک کولستاد ساخته شده و بازیگران اصلی آن باب ادنکیرک، کانی نیلسن و کریستوفر لوید هستند. هیچ کس در ابتدا قرار بود در تاریخ 24 مرداد 1399 (14 آگوست 2020) اکران گردد، اما به خاطر دنیاگیری کروناویروس نمایش آن تا اواخر اسفندماه گذشته به تعویق افتاد.

هیچ کس پس از 32 روز نمایش در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع به ترتیب 21.5، 10 و 31.6 فروخته است. این فیلم درباره مردی ست که به یک زن که توسط چند مرد مورد اذیت و آزار قرار گرفته، یاری می نماید، اما این کار چندان به مذاق رییس یک گروه مافیایی و مواد فروش خوش نمی آید و اتفاقات داستان از اینجا آغاز می گردد. امتیاز هیچ کس در IMDB، متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 77 از 100، 63 از 100 و 81 از 100 است که نشان می دهد اگر به چنین آثار اکشن و هیجان انگیزی علاقه مند باشید، احتمالا از تماشای فیلم جدید ایلیا ویکتوروویچ نایشولر پشیمان نخواهید شد.

رایا و آخرین اژدها، انیمیشن جدید دیزنی با وجود آغاز قدرمندش در باکس آفیس نتوانست این فروش خوب را ادامه دهد و این هفته با 1.7 میلیون دلار فروش به رتبه پنجم جدول هفتگی پرفروش ترین فیلم های آمریکا رضایت داده است. این انیمشین پس از 53 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 39.9 و 72.06 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را تا آخر هفته گذشته 111.9 میلیون دلار اعلام نموده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می نماید که میخواهد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر اودیسه وار از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران نموده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ ملاقات می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

اغلب منتقدان و سینمادوستان از انیمیشن رایا و آخرین اژدها راضی بوده اند و در راتن تومیتوز بر اساس 218 آنالیز و در IMDb بر اساس 25 هزار رأی به ترتیب امتیازات 95 از 100 و 75 از 100 برای اثر جدید دیزنی ثبت شده است. برایان لوری در بخشی از یادداشت خود برای این انیمیشن آورده است: پیغام عمیق رایا و آخرین اژدها درباره تفرقه و بی اعتمادی است که یک امپراطوری افسانه ای را به کام نابودی می کشد.

میزان فروش فیلم ترسناک نامقدس (The Unholy) به کارگردانی ایوان اسپیلوتوپولوس نسبت هفته قبل 28 درصد کاهش یافته و این فیلم فراطبیعی با 1.4 میلیون دلار فروش در مکان ششم قرار گرفته است. نامقدس بر اساس رمان معبد نوشته جیمز هربرت ساخته شده و از میان بازیگران آن می توان به جفری دین مورگان، کیتی اسلتون، ویلیام سدلر، دیوگو مورگادو، کریکت براون و کری الویس اشاره نمود. در خلاصه داستان رسمی نامقدس آمده است: دختری کم شنوا با مریم مقدس ملاقات می نماید و پس از آن می تواند به خوبی بشنود و صحبت کند و حتی بیماران را هم شفا دهد. در حالی که مردم برای دیدن معجزات این دختر سرازیر می شوند، اتفاقات شومی رقم می خورد و این پرسش به میان می آید که آیا دخترک توسط مریم مقدس شفا پیدا نموده یا پای موجودات شیطانی در میان است؟

امتیاز این فیلم ترسناک در آی ام دی بی 52 از 100 است و در متاکریتیک هم بر اساس 15 نقد میانگین امتیاز 36 از 100 برای آن ثبت شده است. تنها نقد مثبت نامقدس مربوط به اوون گلیبرمن از ورایتی بوده و سایر منتقدان نگاهی متوسط یا منفی به آن داشته اند.

فیلم لایو اکشن تام و جری کماکان فروش قابل قبولی دارد و این هفته با 720 هزار دلار فروش و دو پله سقوط در قیاس با هفته گذشته مکان هفتم جدول را تصاحب نموده است. مجموع فروش تام و جری پس از 60 روز نمایش 102.3 میلیون دلار اعلام شده که 43.5 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای آمریکا و 58.8 میلیون دلار آن مربوط به بازارهای بین المللی است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی آغاز می گردد که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار گردد، اما دعواهای تام و جری در نخستین ملاقاتشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره نمود.

تا به این ساعت برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 آنالیز و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 آنالیز امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها آنالیز نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا بعضی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

فیلم تازه وارد باهم باهم (Together Together) پس از 4 روز نمایش در 665 سالن سینما 522 هزار دلار فروخته و در جمع پرفروش ترین فیلم های هفته گذشته آمریکا قرار گرفته است. این فیلم کمدی به نویسندگی و کارگردانی نیکول بکویث برای اولین بار در جشنواره ساندنس به نمایش در آمد. در خلاصه داستان باهم باهم آمده است: هنگامی که یک دختر جوان رحم اش را به یک مرد 40 ساله اجاره می دهد، این دو غریبه در می یابند که ارتباط غیرمنتظره ای میان آن ها در حال شکل گیری است که مرزهای روابط، دوستی و چیستی عشق در نظرشان را به چالش می کشد.

فیلم نوجوان پسند دختری که به معجزه اعتقاد دارد (The Girl Who Believes in Miracles) توانسته طی آخر هفته گذشته با نمایش در 941 سالن به فروش 342 هزار دلاری در آمریکا برسد. این فیلم در نخستین روزهای نمایش اش تنها در 600 سالن روی پرده می رفت، اما استقبال خانواده های آمریکایی از آن موجب افزایش تعداد سالن های نمایش دهنده فیلم ریچ کورل شد. دختری که به معجزه اعتقاد دارد فعلا در کشورهای اروپایی و آسیایی روی پرده نرفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن پس از 25 روز اکران در آمریکا را 2.4 میلیون دلار اعلام نموده است. از میان بازیگران این فیلم می توان به اوستین جانسن در نقش اصلی، پیتر کایوتی، میرا سوروینو و کوین سوربو اشاره نمود.

بر خلاف بیشتر مردم سارا هاپکینز (با بازی اوستین جانسن) اعتقاد راسخی به خدا دارد و هنگامی که یک واعظ از معجزات شگفت انگیز ایمان و باورهای اعتقادی می گوید، سارا تصمیم می گیرد برای حل مسائل دست به دعا ببرد. با دعاهای سارا خیلی زود سایه بدبختی و بدبیاری از سر مردم شهر کنار می رود، اما واکنش رسانه ها و مردم زندگی این دختر خوش قلب را به سمت و سویی جدید و غیرقابل پیش بینی می برد.

فیلم درام تاریخی پِیک (The Courier) که با نام آیرون بارک هم شناخته می گردد با بازی بندیکت کامبربچ آخر هفته گذشته به طور متوسط با نمایش در 713 سالن 264 هزار دلار فروخته و مکان دهم باکس آفیس را از آن خود نموده است. پِیک از چند روز قبل در کشورهای اروپایی هم روی پرده رفته و این بازارها تا به امروز 3.5 میلیون دلار فروخته تا مجموع درآمد خود را به 9.5 میلیون دلار برساند.

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: گرویل وین، یک جاسوس برتانیایی است که در خلال جنگ سرد سعی دارد بحران موشکی کوبا را انتها دهد. تا به امروز بر اساس 143 آنالیز امتیاز قابل اعتنای 87 از 100 برای این فیلم در پایگاه راتن تومیتوز ثبت شده است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
مورتال کامبت

Mortal Kombat

123.323.3
دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن

Demon Slayer the Movie: Mugen Train

121.121.1
گودزیلا در برابر کونگ

Godzilla vs. Kong

44.286.6
هیچکس

Nobody

51.721.5
یارا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

81.739.9
نامقدس

The Unholy

41.411.6
تام و جری

Tom and Jerry

90.743.5
باهم باهم

Together Together

10.50.5
دختری که به معجزه اعتقاد داشت

The Girl Who Believes in Miracles

40.32.4
پِیک / آیرون باک

The Courier

60.25.9

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1727

به "مورتال کامبت و دیو کش از خجالت گودزیلا و کونگ درآمدند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورتال کامبت و دیو کش از خجالت گودزیلا و کونگ درآمدند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید