اندازه خسارت تاخیر در پروازها معین شد

به گزارش آناسی، سازمان هواپیمایی کشوری ویرایش نو آیین نامه حقوق مسافران هوایی را منتشر کرد که طبق آن ایرلاین ها مکلف به پرداخت جریمه در صورت تاخیر شدند.

اندازه خسارت تاخیر در پروازها معین شد

ویرایش نو (شهریور 98) آیین نامه حقوق مسافران هوایی به وسیله سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شد. در نسخه نو آئین نامه حقوق مسافر در مورد تأخیرهای پروازی تغییراتی اعمال شده است و ایرلاین ها مکلف به پرداخت خسارت به مسافران در صورت وجود تاخیر در برنامه پروازهایشان هستند.

بر اساس آیین نامه نو، در صورت تأخیر پرواز از دو تا سه ساعت، از مسافران پذیرایی نوع اول (میان وعده) و در صورت تأخیر سه تا پنج ساعت از آن ها پذیرایی نوع اول (یکی از سه وعده اصلی) خواهد شد.

بعلاوه، در صورتی که اندازه تأخیر پرواز از پنج ساعت بالاتر باشد، شرکت هواپیمایی موظف است علاوه بر پذیرایی نوع های اول و دوم، 20 درصد قیمت بلیط هواپیما را به عنوان خسارت به مسافر مسترد کند. ضمن اینکه ایرلاین مذکور موظف به انتقال مسافران به وسیله مسیرها یا هواپیماهای جایگزین خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما همواره می توانید به وسیله موتور جستجوی پرواز خبرنگاران، بلیط مقرون به صرفه هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر بخرید.

منبع: کجارو / media.mehrnews.com / خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2082

به "اندازه خسارت تاخیر در پروازها معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه خسارت تاخیر در پروازها معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید