ناو های آمریکا و چین نزدیک بود با یکدیگر برخورد نمایند

به گزارش آناسی، با افزایش حضور نظامی آمریکا و ناوشکن های این کشور در دریای جنوبی چین، اخبار دریافتی حاکی است در جریان اسکورت ناو آمریکایی توسط ناو چینی، دو فروند ناوشکن نزدیک بوده است با یکدیگر برخورد نمایند.

ناو های آمریکا و چین نزدیک بود با یکدیگر برخورد نمایند

با ارزانترین تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا روزنامه گلوبال تایمز چین روز سه شنبه گزارش کرد پکن به همین دلیل به واشنگتن هشدار داده است با حضور ناو های خود منطقه دریای جنوبی را بشدت نا امن نموده است.

آمریکا مدعی شده است که می خواسته است ناو دکاتور خود را از منطقه پرمنازعه اسپراتلی در دریای جنوبی دور کند، اما حضور ناوشکن چینی بشدت باعث مشکل شده و نزدیک بوده است ناو های دو کشور با یکدیگر برخورد نمایند.

نیروی دریایی آمریکا از این بابت از چین انتقاد و اعلام نموده که ناوشکن چینی که برای هشدار به آمریکا به این ناحیه آمده بود به شکلی غیرایمن اقدام به مانور نموده و باعث بروز ناامنی و خطر در برخورد دو کشتی شده است.

وزارت دفاع چین هم موضوع اعزام ناوشکن لویانگ این کشور به آب های این منطقه را برای دور کردن ناوشکن دکاتور آمریکا مورد تایید قرار داده و آورده است این موضوع مربوط به روز یکشنبه بوده است.

این بیانیه می افزاید ما خیلی سریع وقتی ناوشکن آمریکایی وارد آب های تحت قلمرو چین در دریای جنوبی شد، واکنش نشان داده و به این ناو هشدار دادیم از این منطقه خارج گردد.

اما نیروی دریایی آمریکا در بیانیه خود آورده که ناوشکن چینی به شکل غیرحرفه ای اقدام نموده و امنیت دو کشتی را به خطر انداخته و دکاتور نیز قصد داشته است از این منطقه جنجالی خارج گردد.

وزارت دفاع چین نیز در بیانیه خود متقابلا آمریکا را به ایجاد ناامنی در دریای جنوبی با اعزام کشتی های نظامی متهم و تاکید نموده است پکن قاطعانه از تمامیت ارضی خود دفاع خواهد نمود.

ناوشکن آمریکایی دکاتور این هفته در جریان عبور 10 ساعته خود از این منطقه وارد ناحیه 12 مایلی بعضی از تپه های شنی جزایر اسپراتلی شد که چین بار ها آن را محدوده ممنوعه اعلام نموده است.

چین مجمع الجزایر اسپراتلی را از آن خود می داند جزایری زنجیره ای در دریای جنوبی که فیلیپین، ویتنام و تایوان هم مدعی مالکیت بر آن هستند آمریکا می گوید می خواهد از کشتیرانی آزاد در دریای جنوبی حراست کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 524

به "ناو های آمریکا و چین نزدیک بود با یکدیگر برخورد نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو های آمریکا و چین نزدیک بود با یکدیگر برخورد نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید