نماینده پوتین: عضویت ایران در دستور کار شانگهای چین واقع شده است

به گزارش آناسی، مسکو - خبرنگاران - نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای گفت: پیوستن و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

نماینده پوتین: عضویت ایران در دستور کار شانگهای چین واقع شده است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

بختیار حکیموف روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرگزاری تاس اضافه کرد: عضویت ایران در سازمان شانگهای همانند عضویت افغانستان و آنالیز درخواست سایر کشورها برای کسب موقعیت های مختلف در این سازمان در دستور کار واقع شده است.

وی اضافه کرد: این مسائله همیشه مد نظر ما قرار داشته است اما اکنون در حال تنظیم صندلی هند و پاکستان در سازمان همکاری شانگهای هستیم.

دیپلمات روس با بیان اینکه عضویت در شانگهای روند پیچیده و سختی است، گفت: مخالفتی با عضویت ایران در سازمان شانگهای وجود ندارد، هر عضوی موضع خود را دارد و هر رویکردی نکات ویژه خود را خواهد داشت.

وی ادامه داد: یک کشوری ممکن است امروز با عضویت مخالفت کند و فردا با آن موافقت باشد، در گذشته نیز آنالیز نامزدی هند برای عضویت در سازمان شانگهای سخت بود.

سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین المللی است که در پانزدهم ژوئن سال 2001 توسط دولتهای قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان در شهر شانگهای تاسیس شد.

در نشست این سازمان در سال 2016 میلادی در تاشکند، نمایندگان هند و پاکستان یادداشت هایی را برای عضویت ثابت در سازمان همکاری شانگهای امضا کردند و در هفدهمین نشست در آستانه قزاقستان این دو کشور به عضویت کامل این سازمان درآمدند.

اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس نیز از اعضای ناظر این سازمان هستند.

اروپام **391*1346*

منبع: ایرنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 213

به "نماینده پوتین: عضویت ایران در دستور کار شانگهای چین واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده پوتین: عضویت ایران در دستور کار شانگهای چین واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید