وزیر ارتباطات: پلتفرم های داخلی باید نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند

به گزارش آناسی، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در آیین رونمایی از طرح حمایت از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور خاطرنشان کرد که پلتفرم های ایرانی مکلفند نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند.

وزیر ارتباطات: پلتفرم های داخلی باید نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند

عیسی زارع پور در جلسه رونمایی از طرح حمایت از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور گفت: با توجه به محدودیت های که بخاطر ملاحظات امنیتی برای دو سکوی خارجی [واتس اپ و اینستاگرام] به وجود آمده، ما به روند این طرح شتاب دادیم. در این طرح تسهیلات خیلی خوبی پیشنهاد شده که همه پلتفرم های داخلی و کسب و کارهای فعال در این پلتفرم ها را در برمی گیرد.

بر اساس گزارش توییتر دیجیاتو، زارع پور در ادامه گفت: صرف نظر از اینکه برای دو پلتفرم آمریکایی چه اتفاقی بیفتد، ما برای کسب و کارهای داخلی ظرفیت توسعه فراهم می کنیم و آنچه که مهم است 14 ماده این آیین نامه که در قالب سی نوع حمایت است و یک عزم ملی برای اجرای آن احتیاج است تا همه دستگاه ها پای کار بیایند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: حمایت تبلیغاتی نیز در این طرح وجود دارد. کسب و کارها صدها هزار دنبال نماینده در پلتفرم ها داشتند و حالا با ورود به پلتفرم داخلی با مشکل روبرو شدند. ما بسته حمایتی تبلیغاتی در نظر گرفتیم تا همه دستگاه های دولتی با حداکثر تخفیف، تبلیغات برای کسب و کارها انجام دهند. پلتفرم های ایرانی مکلفند نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند. گفتیم برای آنها فالوور بگیرند، با پین کردن و تبلیغ کردن در این روزها هزاران فالوور و خریدار واقعی به کسب و کارها در پلتفرم های داخلی سرازیر شده است.

او درباره پرداخت تسهیلات بانکی به کسب وکارهایی که از پلتفرم های خارجی به داخلی مهاجرت می نمایند، گفت: حساب کاربری در شبکه های اجتماعی به عنوان وثیقه از در نظر گرفته گردد. اگر کسی اکانت خود را وثیقه گذاشت نیز بانک می تواند آن را در صورت نپرداختن اقساط، نقد کند!

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2271

به "وزیر ارتباطات: پلتفرم های داخلی باید نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: پلتفرم های داخلی باید نصف تعداد فالوور در پلتفرم های خارجی را برای کسب وکارها فراهم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید