طراحی خانه ویلایی کوچک: پروژه باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه به تعداد می رود

به گزارش آناسی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه است که می تواند مکمل محل حافظیه باشد.

طراحی خانه ویلایی کوچک: پروژه باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه به تعداد می رود

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش از ظهر امروز 22 مهرماه 1400 در باغ موزه مشاهیر حافظیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اهداف مهم سفر رسیدگی به پروژه های عمرانی است، پروژه باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه است که می تواند مکمل محل حافظیه باشد و هارمونی محیط پروژه باغ موزه مشاهیر، باید با محیط حافظیه یکی باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: تسهیلات مورد احتیاج را که حدود 50 میلیارد است امروز پیگیری می کنیم، با توجه تسهیلات قول داده شده یک ساله پروژه به اتمام برسد هدف ما سرعت در انجام پروژه ها است، امروز باید در جلسه پیگیری کنیم تا اعتبار زودتر برای انجام کار به دست عزیزان برسد.

ضرغامی اسم کرد: مشاهیری که انتخاب می شوند در بخش موزه منطقه ای حرکت خوب تمدنی خواهد شد که در نشان دادن چهره واقعی ایران نقش بسزایی دارد.

او گفت: باغ موزه مشاهیر به علت اینکه مربوط به مشاهیر دنیای می گردد کار خوبی است تا چهره واقعی را به گردشگران نشان دهیم.

پروژه موزه منطقه ای فارس با 60 هزار مترمربع مساحت، بزرگ ترین مجموعه فرهنگی در حال ساخت کشور محسوب می شوند و مساحت موزه منطقه ای فارس 30 هزار مترمربع پیش بینی شده و شامل 4 گالری اصلی با مساحت 1600 مترمربع، یک پیش گالری، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر، سینما تک، آزمایشگاه، نمازخانه، کافی شاپ و گنجینه امن اموال است.

پروژه موزه مشاهیر درواقع 20 هزار مترمربع وسعت دارد و از 4 باغ و هر ضلع 24 رواق دارد که درمجموع 48 تندیس از مشاهیر و ادبیان دنیا در این محل نصب می گردد.

طرح باغ موزه مشاهیر با الهام از معماری اسلامی مشتمل بر چهارباغ در مجاورت یک حیاط مرکزی است که به وسیله باغچه های کوچکی با چهار نارنج به شکلی رواق مانند احاطه شده است که در هرکدام از این باغچه ها چهار نارنج که مجموع آنها 81 عدد است، یکی از بزرگان ادبی ایران ودنیا همانند شعرای بزرگ پارسی گوی چون رودکی و مولانا تا شکسپیر و گوته معرفی می گردد.

حیاط مرکزی باغ موزه با توجه به وسعت 4600 مترمربعی هم پیونددهنده عناصر معماری مجموعه است و هم پذیرای مراسم ها و تجمع های خاص فرهنگی خواهد بود موضوعی که احتیاج آن در شهری با ابعاد فرهنگی بزرگی همانند شیراز کاملاً حس می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1946

به "طراحی خانه ویلایی کوچک: پروژه باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه به تعداد می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی خانه ویلایی کوچک: پروژه باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه به تعداد می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید