چگونه با گوشی های سامسونگ عکس با نوردهی طولانی بگیریم؟

به گزارش آناسی، عکس با نوردهی بالا یا لانگ اکپسوژر (Long-exposure) جذابیت زیادی برای عکاس ها دارد و به همین دلیل بسیاری از عکاس های تازه کار بعد از آغاز به یادگیری، معمولا چندین عکس با نوردهی بالا ثبت می نمایند. بعضی کاربران فکر می نمایند برای ثبت این نوع عکس ها به دوربین حرفه ای احتیاج دارند ولی واقعیت این است که با بسیاری از گوشی های هوشمند هم می توانید عکس های این چنینی ثبت کنید. با توجه به اینکه بسیاری از گوشی های سامسونگ از دوربین های باکیفیتی بهره می برند، در این مطلب به چگونگی ثبت عکس های با نوردهی طولانی به وسیله گوشی های سامسونگ می پردازیم.

چگونه با گوشی های سامسونگ عکس با نوردهی طولانی بگیریم؟

نوردهی طولانی چیست؟

قبل از اینکه وارد بحث آموزش انجام این کار شویم، ابتدا باید عکاسی با نوردهی طولانی را شرح دهیم. به زبان بسیار ساده، در این نوع عکس ها می توانید گذر زمان را در یک عکس معمولی نشان دهید. برای این کار باید سرعت شاتر دوربین را پایین بیاورید. سرعت شاتر هم مقدار نور وارد شده به سنسور دوربین را معین می نماید. هرچقدر شاتر دوربین برای مدت بیشتری باز بماند، پس طبیعتا نور بیشتری راهی سنسور می گردد. معمولا عکاس های تازه کار بعد از یادگیری این نوع عکاسی، به سراغ ثبت عکس از خیابان در شب می روند تا با پایین آوردن سرعت شاتر، خط ایجاد شده به وسیله چراغ اتومبیل ها ثبت گردد.

همانطور که در عکس بالا می توانید ببینید، خطوط رنگی ایجاد شده مربوط به چراغ ماشین ها هستند. بنابراین اگر با استفاده از گوشی های سامسونگ می خواهید عکس با نوردهی طولانی بگیرید، باید سرعت شاتر دوربین را پایین بیاورید. با توجه به اینکه با پایین آمدن سرعت شاتر لرزش دست شما منجر به مات شدن تصویر می گردد، باید دوربین را ثابت نگه دارید و برای این کار مثلا سه پایه استفاده می گردد.

چگونه با گوشی های سامسونگ عکس های با نوردهی طولانی ثبت کنیم؟

اول از همه طبیعتا باید اپ دوربین را باز کنید و سپس در نوار پایینی این اپ روی گزینه More ضربه بزنید.

در این بخش می توانید حالت های مختلف اپ دوربین برای عکاسی را مشاهده کنید. اما برای نوردهی طولانی، به سراغ حالت Pro بروید.

در این بخش می توانید تنظیمات مختلف دوربین را تغییر دهید که البته ما برای این کار فقط با سرعت شاتر کار داریم. اگر سرعت شاتر مثلا 1/30 باشد، این یعنی شاتر موردنظر به مدت فقط یک سی ام ثانیه باز می ماند و اگر سرعت شاتر مثلا 5 باشد، این یعنی به مدت 5 ثانیه نور را راهی سنسور می نماید.

در هر صورت بعد از ضربه زدن روی گزینه Speed، به وسیله اسلایدر پایینی می توانید سرعت شاتر را به راحتی کم و زیاد کنید. در این زمینه باید آزمون و خطا کنید تا با توجه به محیط بتوانید برترین سرعت شاتر را برای نوردهی طولانی پیدا کنید.

در نهایت هم بعد از معین کردن سرعت شاتر، باید روی دکمه شاتر ضربه بزنید تا فرایند عکاسی شروع گردد. در این میان زمان به جای مانده تا سرانجام فرایند عکاسی هم نشان داده می گردد.

به همین سادگی عکس با نوردهی طولانی ثبت می گردد. همانطور که گفتیم در این زمینه باید آزمون و خطا کنید و اگر کمی خلاقیت داشته باشید، می توانید به راحتی عکس های بسیار جذابی ثبت کنید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2390

به "چگونه با گوشی های سامسونگ عکس با نوردهی طولانی بگیریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه با گوشی های سامسونگ عکس با نوردهی طولانی بگیریم؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با گوشی های سامسونگ عکس با نوردهی طولانی بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید