کاهش ارزبری 210 میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات

به گزارش آناسی، گروه صنعتی ایران خودرو در سال های 98 و 99 و شرایط سخت تحریم، با اجرای پروژه های مختلف و برگزاری میز های ساخت داخل توانست در مجموع 210 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.

کاهش ارزبری 210 میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات

به گزارش ایکوپرس، شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) در این مدت با اجرای 135 پروژه داخلی سازی قطعات و مجموعه های خودرو و اجرای پروژه های بهینه سازی طراحی 210 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق کرده است. در حوزه قالب و ابزار خودروی تارا نیز ایران خودرو پیروز به ساخت دو هزار دست قالب و ابزار به وزن سه هزار تن با صرفه جویی ارزی 22 میلیون دلار شده است.

این شرکت در دو سال اخیر، با توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان، صنایع دفاع و هوافضا، توانسته از ظرفیت های موجود در این نهاد های توانمند بهره برداری کرده و بخشی از اهداف توسعه ساخت داخل خود را از طریق آن محقق کند.

درحال حاضر، ساپکو 131 پروژه با شرکت های دانش بنیان با ظرفیت قرارداد هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه 150 میلیون دلار و همچنین 21 پروژه با صنایع دفاع با هدف 33 میلیون یورو کاهش ارزبری سالانه را دنبال می کند.

23 تفاهم نامه شرکت ساپکو با سازمان هوا فضا نیز بخشی از پروژه هایی است که با ظرفیت قرارداد دو هزار میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه 46 میلیون دلار در حال پیگیری است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1697

به "کاهش ارزبری 210 میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ارزبری 210 میلیون یورویی با داخلی سازی قطعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید