گفت وگوی مهم وزرای خارجه ایران و روسیه پس از موضع جنجالی مسکو درباره جزایر سه گانه ایرانی

به گزارش آناسی، وزیران امور خارجه ایران و روسیه بر پایبندی خود به اصول اساسی حقوق بین الملل مندرج در منشور سازمان ملل متحد به طور کامل و ارتباط متقابل آنها از جمله احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، تأکید کردند.

گفت وگوی مهم وزرای خارجه ایران و روسیه پس از موضع جنجالی مسکو درباره جزایر سه گانه ایرانی

به گزارش خبرنگاران، سفارت روسیه در تهران در صفحه مجازی خود با اشاره به گفت وگوی تلفنی اخیر وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مطلبی نوشت: در تاریخ 27 تیرماه، به ابتکار طرف ایرانی، گفتگوی تلفنی میان سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

طی این گفت وگو موضوعات مهم در دستور کار روسیه و ایران مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

گفتگو در فضایی اعتمادآمیز در خصوص بعضی از موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو طرف، از جمله در چارچوب ششمین نشست وزیران گفتگوی راهبردی روسیه و شورای همکاری خلیج فارس که در تاریخ 19 تیرماه در مسکو برگزار گردید، انجام شد.

طرفین در این گفت وگوی تلفنی بر پایبندی خود به اصول اساسی حقوق بین الملل مندرج در منشور سازمان ملل متحد به طور کامل و ارتباط متقابل آنها از جمله احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، تأکید کردند.

دو طرف بر علاقه متقابل به هماهنگی نزدیک رویکردها، از جمله در چارچوب تماس های رو در رو آینده در سطوح مختلف، تاکید کردند .

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2381

به "گفت وگوی مهم وزرای خارجه ایران و روسیه پس از موضع جنجالی مسکو درباره جزایر سه گانه ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی مهم وزرای خارجه ایران و روسیه پس از موضع جنجالی مسکو درباره جزایر سه گانه ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید