10 بازی مبارزه ای برتر که می توانید همین حالا بازی کنید

به گزارش آناسی، چه بخواهید در پی یک بازی مبارزه ای دوبعدی یک در مقابل یک باشید یا بخواهید دنبال یک بازی چند در مقابل چند باشید یا حتی بخواهید یک بازی مبارزه ای با محیط سه بعدی یا با محیط بزرگ را تجربه کنید، ژانر بازی های مبارزه ای در حال حاضر به مقدار کافی متنوع است که بتواند سلیقه های مختلف را به برترین شکل پوشش دهد. آیا در پی یک بازی متعادل می گشت و می خواهید خود را آماده بازی حرفه ای تر یا مسابقات بازی های مبارزه ای کنید؟ یا دوستانی دارید که می خواهید در کنار هم به تجربه بازی بپردازید و در پی یک تجربه دسترس پذیرتر هستید؟ آیا در پی نوستالژی هستید یا می خواهید با یک شخصیت محبوب به روشی تازه ارتباط برقرار کنید؟ بازی های مبارزه ای همه این خواسته ها را رفع می نمایند.

10 بازی مبارزه ای برتر که می توانید همین حالا بازی کنید

برای لذت بردن از بازی های موجود در این لیست، نیازی نیست که لزوماً یک بازیکن ماهر در مسابقات بازی های مبارزه ای باشید. فقط کافی است علاقه اندکی به تجربه این آثار داشته باشید یا فقط بخواهید سرگرم شوید.

بازی های این لیست بدون ترتیب خاصی انتخاب شده اند. در اینجا سعی کردیم لیست برترین بازی های مبارزه ای حال حاضر را که ارزش تجربه کردند دارند، معرفی کنم. اگرچه بازی های مبارزه ای شایسته دیگری هم وجود دارند که می توانند در میان انتخاب های بعدی شما باشند.

پادشاه مبارزان 15 (The King of Fighters XV)

پلتفرم : پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوترهای شخصی

لیست چشمگیر شخصیت های بازی King of Fighters XV (به صورت مخفف KOFXV) اولین چیزی است که این بازی را به یک بازی مبارزه ای ضروری در سال 2022 تبدیل می نماید. شخصیت های موردعلاقه هواداران از کل تاریخ تقریباً 30ساله این سری بازی مبارزه ای دور هم جمع شده اند تا همان طور که SNK در تبلیغات بازی بیان نموده بود، این نسخه بتوانند همه انتظارات هواداران را برآورده نمایند. به دلایل مختلف در بازی قبلی بسیاری از شخصیت های معروف سری همانند Ash Crimson، Shermie، Chris و Yashiro حضور نداشتند که آن ها در این نسخه بازگشته اند. به این ترتیب، بخشی از 39 شخصیت اولیه بازی شامل شخصیت هایی است که مدت ها با آن ها بازی ننموده بودیم.

KOFXV در مقایسه با بازی قبلی یک گام بزرگ در جلوه های بصری برداشته است و در زمینه نقطه قوت همیشگی سری یعنی نبردهای سه در مقابل سه هم به همان میزان خوب یا حتی بهتر عمل نموده است. به لطف پیاده سازی رول بک نت کد (rollback netcode) که برای اولین بار در این سری اعمال می گردد، بخش آنلاین بازی هم تجربه بسیار خوبی دارد. این نسخه از KOF نمایانگر آینده ای روشن برای این سری بازی مبارزه ای معروف SNK است و امیدواریم بتوانیم برای مدتی طولانی شاهد پشتیبانی از آن باشیم.

پرسونا 4 آرِنا آلتیمَکس (Persona 4 Arena Ultimax)

پلتفرم: پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 3، ایکس باکس 360، کامپیوترهای شخصی

پرسونا 4 آرنا آلتیمکس به نوعی دنباله ای غیرمستقیم برای هر دو بازی پرسونا 3 و پرسونا 4 به شمار میرود که شخصیت های این دو بازی نقش آفرینی ژاپنی را در قالب یک بازی مبارزه ای مجذوب کننده جمع نموده و آن ها را به جان یکدیگر می اندازد. این نسخه که اخیراً دوباره برای پلی استیشن 4، سوییچ و کامپیوترهای شخصی عرضه شده است، نسخه کامل و نهایی بازی پرسونا 4 آرنا است که تمامی بسته های الحاقی و دو محتوای کمپین داستانی نو را هم در برمی گیرد که به وقایع پس از پرسونا 4 مربوط می گردد. برای سیستم مبارزات، 4 دکمه اصلی برای مبارزه و آسیب زدن به حریف وجود دارد که 2 دکمه برای حرکت های شخصیت و 2 دکمه هم برای پرسونای او اختصاص داده شده است.

طبق انتظار، مبارزات سریع بازی یادآور فرمول گیم پلی بازی های مبارزه ای استودیو آرک سیستم ورکس است که نمونه آن را در بازی هایی مثل گیلتی گیر و بلیزبلو دیده ایم. با این وجود، این بازی برای افراد تازه وارد و بازیکنانی که زیاد با بازی های مبارزه ای آشنا نیستند، رویکرد به مراتب دسترس پذیرتری دارد. اگر به خاطر داشته باشید، در گذشته مقاله ای هم با مضمون 10 بازی مبارزه ای برتر برای گیمرهای تازه کار کار کردیم که بازی پرسونا 4 آرنا آلتیمکس هم یکی از آن بازی ها بود. اگرچه چیزی حدود یک دهه از عرضه این بازی می گذرد، پورت نو آن جان تازه ای به بازی بخشیده و ارزش تجربه آن را در حال حاضر بسیاری بیشتر نموده است.

مبارزان خیابانی 5: نسخه قهرمان (Street Fighter V: Champion Edition)

پلتفرم: پلی استیشن 4، کامپیوترهای شخصی

علی رغم اینکه مبارزان خیابانی 5 یا همان استریت فایتر 5 شاید نتوانسته باشد به میزان برخی از بازی های قبلی این سری شور و اشتیاق هواداران را به خود جلب کند اما همچنان به راحتی در میان برترین بازی های مبارزه ای موجود در بازار قرار می گیرد. مبارزان خیابانی 5: نسخه قهرمان دارای 40 شخصیت (به اضافه 5 شخصیت دیگر که به وسیله بسته الحاقی اضافه شده اند) است که می توانند با همدیگر به صورت تن به تن در بخش داستانی، بخش آرکید و حالت های چندنفره محلی و چندنفره آنلاین به نبرد بپردازند. نوآوری مبارزان خیابانی 5 در دو سیستم V-Trigger و V-Skills بود که به بازیکنان راهی آسان برای فعال کردن توانایی های منحصر به فرد و قدرتمند یک شخصیت می دهد. کسانی که در پی مکانی برای شروع با این ژانر هستند، این بازی یک انتخاب مناسب خواهد بود و برای کسانی که می خواهند دوباره این سری را تجربه نمایند هم مبارزان خیابانی 5: نسخه قهرمان تجربه کاملی را از این نسخه ارائه می دهد.

بازی مبارزان خیابانی 5 اکنون بیش از 5 سال است که عرضه شده است و در این مدت به مرور با به روزرسانی های مختلف بهتر شده است. نسخه قهرمان این بازی که در اوایل سال 2020 منتشر شد، شخصیت ها و مکانیک های بیشتری را به بازی افزود تا اشتیاق بازیکنان حرفه ای و کژوال را حفظ کند. برخی از شخصیت هایی که اخیراً به SFV اضافه شده اند، شامل شخصیت های نظیر Dan، Rose، Akira و Luke بوده اند. بعلاوه در این نسخه مکانیک V-Shift هم اضافه شده است. کپکام اخیراً مبارزان خیابانی 6 (Street Fighter VI) را معرفی نموده است اما تا زمان عرضه آن بازی در سال آینده، مبارزان خیابانی 5: نسخه قهرمان یکی از برترین انتخاب های موجود در میان بازی های مبارزه ای فعلی است.

سوپر اسمش برادرز آلتیمیت (Super Smash Bros. Ultimate)

پلتفرم: نینتندو سوییچ

می توان گفت در زمینه لیست شخصیت ها در حال حاضر اثری وجود ندارد که بتواند توانایی رقابت با سوپر اسمش برادرز را داشته باشد. نینتندو در این بازی بزرگ ترین کراس اور بازی های ویدئویی را ارائه نموده است. اثری که ابتدای کار خود را با شخصیت های محبوب نینتندو نظیر ماریو، لینک، زلدا، پیکاچو، نِس و کِربی شروع کرد، اکنون به غولی تبدیل شده است که شخصیت های بسیاری را از بازی های معروف دیگر ناشران شخص ثالث در خود قرار داده است. سالید اسنیک از متال گیر سالید، کلاود و سفیروث از فاینال فانتزی 7، استیو از ماینکرفت، ریو و کن از سری بازی مبارزه ای مبارزان خیابانی، بانجو/کازویی و بسیاری از شخصیت های محبوب صنعت بازی های ویدئویی در این اثر حضور دارند. با پیوستن سورا از بازی کینگدام هارتس در ماه اکتبر، لیست شخصیت های این اثر تکمیل شد و به عدد خیره نماینده 82 رسید.

همه این شخصیت ها در این بازی دور هم جمع شده اند تا به یک نبرد هیجان انگیز بپردازند و لحظاتی مفرح را برای بازیکنان فراهم نمایند. این بازی قابلیت پشتیبانی تا 8 بازیکن به صورت همزمان را دارد و با بخش های آفلاین و آنلاین خود که سرشار از مکان ها، موسیقی ها و آیتم های آشنا از سری بازی های مختلف است، تجربه ای کاملی را برای بازیکنان به همراه دارد. به سختی می توان جادوی قرار گرفتن سالید اسنیک در مقابل مگامن یا لینک در مقابل سیمن بلمونت را نادیده گرفت. در تمام مدت زمانی که به تجربه این بازی مشغول هستید، سوپر اسمش برادرز آلتیمیت لبخندی را بر لبان شما می نشاند و شما را غرق سرگرم نمایندگی خود می نماید.

گیلتی گیر استرایو (Guilty Gear Strive)

پلتفرم: پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، کامپیوترهای شخصی

بازی های مبارزه ای دوبعدی انیمه مانند استودیو آرک سیستم ورکس همواره از نظر جلوه های بصری تحسین برانگیز بوده اند. گیلتی گیر احتمالاً سرآمد آن ها است. با این حال، گیلتی گیر استرایو فقط از نظر بصری فوق العاده نیست بلکه از نظر گیم پلی هم یکی از برترین نمونه ها در میان بازی های مبارزه ای است. این نسخه که نوترین نسخه سری بازی گیلتی گیر است، دسترسی پذیری بیشتری را برای بازیکنان فراهم می نماید و می تواند طیف نوی از مخاطبان را به خود جذب کند. همانند بازی قبلی این سری، سبک هنری استفاده شده در گیلتی گیر استرایو به گونه ای است که مدل های سه بعدی شخصیت ها را به شکلی جان بخشی نموده که گویی با اسپرایت های دوبعدی سروکار دارید.

برای افرادی که در پی بازی های مبارزه ای پیچیده تر هستند، گیلتی گیر انتخاب بسیار مناسبی به شمار میرود و می تواند با مکانیک های هیجان انگیز خود و سیستم منحصر به فرد مبارزه با هر شخصیت تجربه یک بازی مبارزه ای غنی را برای شما به ارمغان بیاورد. مهم ترین پیشرفت گیلتی گیر استرایو برای بازیکنان حرفه ای، افزودن نت کد رول بک است که تجربه آنلاین روان تر و پایدارتری نسبت به بازی های قبلی آرک سیستم ورکس ارائه می نماید. در حال حاضر، گیلتی گیر استرایو یکی از برترین بازی های مبارزه ای بازار است و حتی سال گذشته آن را به عنوان برترین بازی مبارزه ای سال انتخاب کردیم.

دراگون بال فایترز (Dragon Ball FighterZ)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، سوییچ، کامپیوترهای شخصی

از تعدد بازی های استودیو آرک سیستم ورکس در این لیست تعجب نکنید. آرک سیستم ورکس به توسعه بازی های مبارزه ای سرگرم نماینده و باکیفیت عادت نموده است. دراگون بال فایترز یکی از برترین برداشت هایی است که از انیمه و مانگای محبوب دراگون بال اجرا شده است و در آن آرک سیستم ورکس با مدل های سه بعدی که شبیه اسپرایت های دوبعدی است،برای بار دیگر مهارت خود را به رخ کشیده است. مبارزات این بازی به صورت مبارزات سه در مقابل سه طراحی شده است که شما می توانید از میان شخصیت های آشنای سری دراگون بال تیم خود را انتخاب کنید. قرار گرفتن در مقابل برخی از شخصیت های خاص می تواند منجر به وقوع حرکت های پایانی و ویژه ای به نام Dramatic Finishes می گردد که صحنه های خاطره انگیزی از انیمه را بازسازی می نماید. بازی دراگون بال فایترز در حال حاضر به شدت در زمینه مسابقات حرفه ای و رقابتی بازی های مبارزه ای پرطرفدار است و میان بازی های چند در مقابل چند بیشترین توجه را به خود جلب نموده است. ترکیب مجذوب کنندهیت سری دراگون بال در کنار تبحر آرک سیستم ورکس چنین معجونی سرگرم نماینده ای را خلق نموده است.

تکن 7 (Tekken 7)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوترهای شخصی

مسابقات پادشاه مشت آهنین (The King of Iron Fist) با هفتمین بازی اصلی از سری بازی های تکن به حیات خود ادامه می دهد. تکن از آن سری بازی هایی است که برای ما بسیار آشنا است و آن را می توان معروف ترین و برجسته ترین بازی مبارزه ای با محیط سه بعدی در نظر گرفت. هفتمین بازی اصلی این سری هم فرمول پیروز بازی های قبلی را دنبال نموده و تجربه ای لذت بخش را فراهم ساخته است. همین چند وقت پیش بود که خبر رکوردشکنی فروش تکن 7 در میان تمامی بازی های این سری را شنیدیم که این نشان از پیروزیت و اقبال بسیار خوب هواداران به این بازی بوده است. برخلاف بسیاری از دیگر بازی های این لیست که محیطی دوبعدی دارند، تکن 7 به بازیکنان اجازه می دهد تا به صورت آزادانه در سه بُعد حرکت نمایند. شما می توانید از جهاتی جاخالی دهید یا حمله کنید که در بازی هایی نظیر Street Fighter و Guilty Gear امکان پذیر نیست. سیستم مبارزات بازی در عین دشواری، پویایی بالایی دارد و هر شخصیت نحوه و سبک مبارزه خود را دارد که می توانید با توجه به سبک بازی خود از این تنوع استفاده کنید.

تکن 7 قطعاً یکی از برترین قسمت های این سری بازی محبوب و قدیمی است که می تواند بازی ارزشمندی در گنجینه بازی های مبارزه ای شما باشد. البته، مدت نسبتاً زیادی از عرضه این بازی سپری شده و شاید باید کم کم خود را آماده معرفی بازی نوی از سری تکن کنیم. با این حال، تا آن موقع، تکن 7 می تواند به نیازهایمان در این زمینه پاسخ بدهد.

سول کالیبر 6 (SoulCalibur VI)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوترهای شخصی

Soulcalibur همواره یک تمایز بزرگ نسبت به سایر بازی های مبارزه ای داشته است و آن تمایز بزرگ تمرکز بازی روی سلاح ها بوده است. هر شخصیت از سلاح مورد نظر خود در نبرد استفاده می نماید که مجموعه ای از حرکات و استراتژی های منحصر به فرد را برای هر شخصیت ارائه می دهد. شخصیت هایی مانند Nightmare یا Siegfried که شمشیرهای عظیمی دارند، مسافت ضربه آن ها بیشتر و سنگینی ضرباتشان هم سهمگین تر است، در حالی که شخصیت های دیگری مانند Taki یا Raphael که از سلاح های چابک تری استفاده می نمایند، به حملات سریع تر و حرکات چالاک و فرز متوسل می شوند. همانند تکن 7، سول کالیبر 6 دیگر بازی این لیست است که از محیط سه بعدی پشتیبانی می نماید و اجازه حرکت در طرفین را به بازیکن می دهد.

در عین حالی که سول کالیبر 6 یک دنباله به شمار میرود، از سوی دیگر به نوعی یک بازنگری (ریبوت) برای این سری بازی محسوب می گردد که این می تواند نگرانی افراد تازه وارد را برای ورود به دنیای این اثر رفع کند. حالت Soul Chronicles در این نسخه این امکان را به بازیکنان می دهد تا وقایع داستانی مربوط به هر شخصیت در طول تاریخ سری را در کنار رویدادهای تازه داستانی آن شخصیت ها تجربه نمایند. Soul Calibur VI مطمئناً خود را از هر چیز دیگری در این سبک متمایز می نماید اما در حال حاضر به راحتی یکی از سرگرم نماینده ترین بازی های مبارزه ای موجود است.

مورتال کامبت 11 آلتیمیت (Mortal Kombat 11 Ultimate)

پلتفرم: پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/ اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوترهای شخصی

مورتال کامبت 11 آلتیمیت یک جمع بندی تلخ و در عین حال زیبا از داستانی است که در سال 2011 در بازنگری بازی مورتال کامبت (که به وسیله هواداران با نام مورتال کامبت 9 هم شناخته می گردد) شروع شد. استودیوی Netherrealm که سابقه ساخت سری بازی مبارزه ای Injustice هم در کارنامه دارد، همواره با آثار خود استاندارد بالایی را برای بازی های مبارزه ای تراز اول تعریف می نماید. دستاورد بزرگ مورتال کامبت 11 در بخش داستانی آن است که نه تنها یک داستان عالی را برای یک بازی مبارزه ای روایت می نماید بلکه بازی کردن آن هم سرگر م نماینده و لذت بخش است.

مورتال کامبت 11 آلتیمیت هم محتوای بازی اصلی و هم محتوای توسعه دهنده آن یعنی Aftermath را در قالب یک بسته کامل و نهایی ارائه نموده است. بازی دارای 37 شخصیت است که در میان آن ها هم شخصیت های آشنا و اصلی سری از جمله اسکورپیون، ساب زیرو، جانی کیج، شاو کان و بسیاری دیگر دیده می شوند و هم شخصیت های نو و شخصیت های مهمانی مثل ترمیناتور، رمبو و جوکر در آن حضور دارند. نام مورتال کامبت آنقدر بزرگ و معروف است که همواره در مرکز توجه علاقه مندان به بازی های مبارزه ای قرار داشته است. به همین دلیل، طبیعی است که ما هم نتوانستیم مبارزات مجذوب کننده و خشونت آمیز بازی و لذت اجرای یک فیتالیتی را نادیده بگیریم و آن را در لیست خود قرار ندهیم. اگرچه هواداران منتظر معرفی قسمت نو این سری بازی هستند اما مورتال کامبت 11 آلتیمیت همچنان می تواند برای بازیکنان لذت بخش باشد.

اسکال گرز (Skullgirls 2nd Encore)

پلتفرم: پلی استیشن 4، سوییچ، کامپیوتر

Skullgirls که در اصل به عنوان ادای احترامی به سبک مبارزه چند در مقابل چند بازی هایی مثل Marvel vs Capcom 2 طراحی شده است، به شما امکان می دهد حداکثر سه شخصیت را برای یک مبارزه انتخاب کنید. با این حال، شما می توانید شخصیت های کمتری را برای یک مبارزه انتخاب کنید .در این شرایط خط سلامتی شما به ازای دو شخصیت یا تک شخصیت انتخاب شده بیشتر از حالت سه شخصیت خواهد بود. انعطاف پذیری در انتخاب میزان تیم مبارزان برای هر مبارزه، می تواند گزینه مجذوب کنندهی را در مقابلتان قرار دهد. شما هم می توانید مبارزه به صورت چند در مقابل چند را انتخاب کنید و بر پیچدگی های آن مسلط شوید و از آن استفاده کنید و هم می توانید روی یک شخصیت متمرکز شده و ویژگی های منحصر به فرد او را فرا بگیرید و در استفاده از آن شخصیت حرفه ای شوید. اخیراً با پیاده سازی نت کد رول بک وضع بخش آنلاین بازی هم بسیار بهتر شده است. لیست شخصیت های این بازی در ابتدا فقط شامل شخصیت های زن بود اما در نهایت شخصیت های مرد هم به بازی اضافه شدند.

در حالی که Skullgirls 2nd Encore چند سالی است که در بازار عرضه شده است، اما اخیرا به خاطر تغییراتی که در توسعه دهنده و نحوه تجاری بازی ایجاد شده است، این بازی مبارزه ای دوبعدی یک ساختار فصلی را برای عرضه محتوای نو و افزودن شخصیت های تازه اتخاذ نموده است. به این طریق می توان امید داشت که پشتیبانی از بازی همچنان ادامه داشته باشد و تب وتاب Skullgirls 2nd Encore به ِزودی فروکش نکند.

منبع: GameInformer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2209

به "10 بازی مبارزه ای برتر که می توانید همین حالا بازی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بازی مبارزه ای برتر که می توانید همین حالا بازی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید