11هزار جوان جویای کار در صومعه سرا، ظرفیت ایجاد 2هزار شغل را داریم

به گزارش آناسی، سید کاظم دلخوش اباتری بعدازظهر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل حوزه تعاون که در دفتر فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار گردید، اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور دولت قدرت جذب نیروی انسانی در دستگاه ها را ندارد.

11هزار جوان جویای کار در صومعه سرا، ظرفیت ایجاد 2هزار شغل را داریم

وی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم مشخص گردیده که در ازای هر سه نیروی انسانی که بازنشسته گردیده دولت تنها می تواند یک نیرو جذب کند، اضافه کرد: متاسفانه هر روز بر هزینه های جاری دولت اضافه نموده می گردد.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمانی هزینه های دولت 10 هزار میلیارد تومان از بودجه بود، گفت: امروز این میزان به 200 هزار میلیارد تومان در بودجه رسیده است.

وی با تأکید براینکه دولت بیش از ظرفیت خود در دستگاه ها نیروی انسانی جذب نموده است، اعلام نمود: بیش از نیمی از نیروهای دستگاه های دولتی از نظر ساختار سازمانی مازاد هستند.

دلخوش با بیان اینکه امروز باید بیشترین توجه مسئولان بر روی ایجاد اشتغال پایدار باشد، توضیح داد: خوشبختانه در این بخش در حوزه مجلس تمامی قوانین مصوب گردیده و کمبودی از نظر مواد قانونی وجود ندارد.

وی با اشاره به وجود 11 هزار جوان جویای کار در شهرستان صومعه سرا، یادآورشد: پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بدون نظارت و کارشناسی خود نیز می تواند درهنگام بازپرداخت ایجاد مشکل کند.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی به اصلاح بند واو تبصره 16 در مورد واحدهای تولیدی از سوی مجلس اشاره نمود و اضافه کرد: در این بند وجه التزام از سرررسید تسهیلات اعم از سود و جرائم بخشیده می گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح بوم گردی و اشتغال روستایی، گفت: در اجرای این طرح ها باید مناطقی در نظر گرفته گردد که این طرح قابلیت اجرا و نتایج مثبتی نیز به همراه داشته باشد.

عدم همکاری مسئولان گیلان در زمینه جذب سرمایه گذار در صومعه سرا

دلخوش با بیان اینکه بعداز پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال نیز باید در راستای تداوم و پایداری اشتغال نظارت های مستمر صورت گیرد، ادامه داد: تولیدکنندگان و کارآفرینان نیز باید از سوی دستگاه های صنعتی مورد حمایت قرار گیرند.

وی به وضعیت نامناسب و تعطیلی واحدهای شهرک صنعتی صومعه سرا نیز اشاره و اظهار کرد: متاسفانه بارها اعلام گردیده که این شهرستان ظرفیت ایجاد 2 هزار فرصت شغلی را دارد ولی متاسفانه در سطح استان مسئولان همکاری لازم را انجام نمی دهند.

نماینده صومعه سرا در مجلس یادآورشد: کوشش های بسیاری برای جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف برای این شهرستان انجام گردیده ولی در نهایت به دلیل عدم همکاری مسئولان استانی این سرمایه گذار به استانی دیگر رفت.

وی با تأکید براینکه براینکه برگزاری جلسات متعدد بدون خروجی مشکل استان در حوزه اشتغال را حل نمی کند، ادامه داد: گیلان از نظر اشتغال بدترین استان کشور محسوب می گردد. به این استان در سال های گذشته توجه نگردیده است.

دلخوش با اشاره به اینکه در حال حاضر نرخ بیکاری استان گیلان 16 درصد است، اضافه کرد: شهرستان صومعه سرا با توجه به موقعیت جغرافیایی دارای پتانسیل های بسیاری برای ایجاد اشتغال است تنها نیازمند همکاری مسئولان استان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 47

به "11هزار جوان جویای کار در صومعه سرا، ظرفیت ایجاد 2هزار شغل را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11هزار جوان جویای کار در صومعه سرا، ظرفیت ایجاد 2هزار شغل را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید