80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد

به گزارش آناسی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: 80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد لذا باید تماس و مراوده با سالمندان را تا حد امکان کاهش دهیم.

80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد

به گزارش از ، فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد از مردم خواست: تماس و مراوده با سالمندان را تا حد امکان کاهش دهند چرا که ممکن است افراد بی علامت یا ناقل، بیماری را به افراد مسن منتقل نمایند و باعث افزایش مرگ و میر در این گروه سنی شوند.

او از فوت 5 نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در چهارمحال و بختیاری اطلاع داد و گفت: هم اکنون مجموع فوتی های ناشی از این ویروس در استان به هزار و 86 نفر رسیده است.

رحمانی افزود: طی 24 ساعت گذشته 359 بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد 104 بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

او ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته نتیجه تست 56 نفر از مراجعه نمایندگان در بخش سرپایی و 36 نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید-19 در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

رحمانی گفت: هم اکنون 242 بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد 188 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او افزود: هم اکنون 37 بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رحمانی در جواب به این سوال که چرا موارد فوتی طی چند روز اخیر کاهش نیافته است گفت: وقتی موارد ابتلا و شیوع بیماری کرونا رو به کاهش است، سیل نزولی آمار در موارد بستری طی دو هفته بعد اتفاق می افتد و آمار موارد فوتی هم با تاخیر کم خواهد شد.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1885

به "80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید