9 راه برای کمتر گوشت خوردن!

به گزارش آناسی، از جمله مزایای کمتر گوشت خوردن؛ سلامت پوست، احساس شادابی و سبکی، کاهش کلسترول خون و افزایش کارکرد ژن های خوب است.

9 راه برای کمتر گوشت خوردن!

خوردن گوشت زیاد نقرس می آورد این حرفی بود که قبل تر می گفتیم؛ اما حالا معین شده است که نقرس ربطی به خوردن گوشت ندارد. افزایش اسید اوریک باعث این بیماری می گردد؛ اما گوشت نخوردن مزایایی دارد که ما را وسوسه می نماید کمتر گوشت بخوریم.

از جمله مزایای کمتر گوشت خوردن؛ سلامت پوست، احساس شادابی و سبکی، کاهش کلسترول خون و افزایش کارکرد ژن های خوب است.

بدن ما برای سالم ماندن، به گوشت و سبزیجات، با هم احتیاج دارد؛ اما بهتر است ما وعده های اصلی غذا را روی سبزیجات با حجم زیاد تنظیم کنیم و در کنارش کمی هم گوشت در کنار بشقاب برای مزه دار کردن وعده غذایی مان داشته باشیم.

نسبت به سبک زندگی ای که دارید، شام را هم مانند صبحانه مان آماده کنیم. منظور همان لقمه های کوچک و با فاصله از هم است. این فرایند غذایی باعث می گردد که حجم کمتری غذا را در زمان بیشتری بخوریم و معده قبل از خواب، هضم کامل را انجام دهد که دچار رفلکس معده نشویم.

سبزیجات را تنها به صورت سالاد و خام نخوریم که دل مان را بزند. می توانید سبزیجات را کباب، آب پز و بخارپز کنیم. ضمناً این موضوع که ما فقط از گوشت پروتئین دریافت می کنیم را هم فراموش کنید؛ زیرا که بعضی از سبزیجات حتی از گوشت هم بیشتر پروتئین دارند.

موضوع ترتیب غذایی خیلی مهم تر از آنی است که فکرش را کنیم. به دو علت، اول سالاد را بخوریم؛ اول اینکه سبزیجات فرایند هضم را تسهیل می نمایند و دوم، سالادی که بعد از گوشت میل می کنیم به علت زمان طولانی هضم گوشت در بدن فاسد می گردد.

حالا که قرار است از گوشت کمتری استفاده کنیم، بیشتر دانه ها را بشناسیم و بخوریم. دانه ها مواد معدنی و پروتئینی بدن مان را تامین می نمایند.

ژاپنی ها جاشنی هایی به غذاهایشان اضافه می نمایند که غذا های بدون گوشت، طعم گوشت هم دارند. مواد غذایی زیر می توانند چاشنی گوشت به غذای مان بدهند:

قارچ خشک شده

خشک شده

بادمجان کبابی

آجیل

حتما نباید وجترین بود تا پنیر توفو را امتحان کنیم. توفو را می توانیم در سوپ و به صورت کبابی نیز امتحان کنیم.

سعی کنیم در هفته دست کم یک روز را وجترین باشیم. این به آنزیم های بدن ما یاری می نماید تا بیشتر با سبزیجات سازگار شوند و هفتگی پاک سازی سموم را از بدن انجام دهیم.

تنوع در غذا خیلی مهم است. اولین اصل باید روی تازگی و تنوع غذاهایتان باشد که هم مواد مورد احتیاج بدن مان تامین گردد و هم میل بیشتری برای ادامه این رژیم داشته باشیم. در روز اول این رژیم خودتان متوجه فرق هایی که با روز های قبل دارید، می شوید. پس خودمان به تداوم حال خوب مان یاری کنیم.

منبع: finecooking

ایرنا

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2234

به "9 راه برای کمتر گوشت خوردن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 راه برای کمتر گوشت خوردن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید