بازگشایی و اصلاح راستا محور های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه

به گزارش آناسی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از بازگشایی و اصلاح جهت 68 کیلومتر از محور های کوهستانی شهرستان میرجاوه اطلاع داد.

بازگشایی و اصلاح راستا محور های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: راه روستایی از مهمترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه مالی و اجتماعی هر منطقه ایفا می نماید.

وی گفت: بازگشایی و اصلاح جهت های روستایی تیلویی، تنگ لکور، هفتاد ملا گزند، نیک بالا، پلنگ حصار، خوشاب، میدان سرخ مهرآباد و ریزش برداری سردریا انجرک و جلگه ده مودنه از مهمترین محور های بازگشایی شده سالجاری شهرستان میرجاوه بوده است.

وی وجود راه های امن و مناسب را یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه هر منطقه مطرح کرد.

کرد گفت: راه های روستایی دامنه تفتان بیشتر از داخل رودخانه ها و دره ها عبور نموده و به دلیل کوهستانی بودن دارای شیب زیاد و صعب العبور هستند بطوری که در مواقع بارندگی با جاری شدن آب رودخانه های فصلی جهت ها مسدود و تردد در این محور ها قطع یا به سختی انجام می گردد که با انجام این بازگشایی و اصلاح جهت های ذکر شده از مسدود شدن طولانی مدت راه ها جلوگیری شده و تردد های روستاییان گرامی سهل تر خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:توسعه زیر ساخت ها در روستا ها با هدف حفظ جمعیت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ها و توسعه و رونق آن ها در اولویت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفته است.

ع

خبرنگاران سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2201

به "بازگشایی و اصلاح راستا محور های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی و اصلاح راستا محور های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید