برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهرهای میراث جهانی در یزد

به گزارش آناسی، عباس ملازینلی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهرهای میراث جهانی، یزد؛ در حال برگزاری است و این جشنواره به سفارش سازمان شهرهای میراث جهانی (OWHC) توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی یزد برگزار می گردد.

برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهرهای میراث جهانی در یزد

وی بیان نمود: ایده اصلی این جشنواره از طرف انجمن شهرهای میراث جهانی ارائه شد که مقر آن در کانادا است، ارائه شد و هدف عمده آن همگرایی هر چه بیشتر شهرهای ثبت شده میراث جهانی است.

ملازینلی مطرح نمود: شهرهایی می توانند در این جشنواره ها شرکت نمایند که حداقل سه سال از عضویت آنها به عنوان شهر میراث جهانی گذشته باشد اما از آنجا که یزد به صورت فعال در انجمن شهرهای میراث جهانی فعال بوده، می تواند با گذشت تنها یک سال از عضویتش در انجمن، در این جشنواره شرکت کند.

وی اضافه کرد: این جشنواره بین نوجوانان و جوانان در رده سنی 14 تا 17 سال و 18 تا 21 سال در سراسر جهان برگزار می گردد و شرکت در آن برای تمام افراد در این گروه سنی در جهان اعم از اینکه شهروند شهر میراث جهانی باشند یا نه، امکان پذیر است.

ملازینلی گفت: موضوع این جشنواره اگر من در یک شهر ثبت شده در میراث جهانی قصد گردشگری داشته باشم، از کجاها بازدید خواهم کرد و چرا برای این جشنواره انتخاب شده است.

دبیر این جشنواره بیان نمود: این جشنواره در پی فراهم کردن فضایی است که هنرمندان با نگاه ظریف خود، ویژگی ها و جذابیت های شهر تاریخی را به تصویر بکشند.

وی اضافه کرد: جشنواره شهر میراث جهانی می تواند فرصت مناسبی باشد برای اینکه نسل جدید به تفکر، تعمق و تامل وا داشته شوند و با دقت بیشتری به جهانی پیرامون خود نگاه کند.

ملازینلی گفت: معرفی یزد در قالب فیلم های این جشنواره، یزد را جهانی و صدای آن را در تمام جهان منعکس خواهد نمود.

وی با اشاره به ویژگی فیلم هایی که امکان رقابت در این جشنواره را دارند، گفت: زمان فیلم نباید بیشتر از 5 دقیقه باشد، فرمت های مورد نظر برای ارسال آثار، متنی درباره فیلم به صورت مجزا در کنار اثر هنگام ثبت نام باید ضمیمه گردد، آثار باید داری صدای صحنه باشد و یا نریشن داشته باشد، آثاری که در نهایت به عنوان برگزیده به سازمان میراث جهانی معرفی می گردد، حتما باید با سه زیرنویس فرانسوی، انگلیسی و اسپانیایی باشد.

ملازینلی ادامه داد: علاقمندان باید تا 11 اسفند ماه آثار خود را برای شرکت در جشنواره در سایت جشنواره آپلود و به صورت DVD به دبیرخانه جشنواره ارسال نموده باشند، تا پس از انتخاب و داوری، آثار برتر که 18 اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می شوند، برای رقابت در سطح بین الملل به سازمان جهانی (OWHC) به وسیله آپلود در سایت یوتویوب معرفی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 153

به "برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهرهای میراث جهانی در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فیلم شهرهای میراث جهانی در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید