بزرگترین خریدار چینی نفت آمریکا واردات نفت خود را متوقف کرد

به گزارش آناسی به نقل از رویترز، تعرفه های مطرح شده چین بر صادرات گاز طبیعی مایع و نفت خام آمریکا، جبهه جدیدی در جنگ تجاری بین دو کشور ایجاد می نماید و این درست در زمانیست که کاخ سفید بر رشد و حکمرانی صادرات انرژی آمریکا تاکید دارد.

بزرگترین خریدار چینی نفت آمریکا واردات نفت خود را متوقف کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

روز آدینه، چین برای اولین بار ال ان جی آمریکا را هم در لیست کالاهای پیشنهادی خود برای وضع تعرفه قرار داد. دقیقا در همین روز بزرگترین خریدار چینی نفت آمریکا، یونیپک، واردات نفت خام خود از آمریکا را لغو کرد.

روز آدینه، چین تعرفه های تلافی جویانه خود بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی را معرفی کرد و هشدار داد تعرفه های بیشتری هم ممکن است در راه باشند. چین با این اقدام نشان داد در صورت بالا دریافت جنگ تجاری با ایالات متحده، عقب نشینی نخواهد نمود.

این می تواند بر اهداف جاه طلبانه رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، برای حاکمیت انرژی در دنیا، سایه بی اندازد. دولت ترامپ بارها اعلام نموده است که خواستار توسعه صادرات سوخت های فسیلی به متحدان خود در دنیا است و قوانین داخلی را هم برای تشویق تولیدکنندگان نفت و گاز، منعطف نموده است.

ایالات متحده بزرگترین صادرکننده سوخت هایی نظیر بنزین و دیزل دردنیا است و به دنبال این است که تا سال 2019 به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ال ان جی در دنیا تبدیل گردد. در سال 2017 صادرات ال ان جی آمریکا 3.3 میلیارد دلار ارزش داشت. چین بزرگترین واردکننده نفت خام دنیا و دومین واردکننده ال ان جی در دنیاست.

در 2 ماه گذشته، حتی قبل از این که ال ان جی به طور رسمی در لیست تعرفه های چین قرار بگیرد، این کشور واردات این کالا از آمریکا را کاهش داده است. چین همچنین بزرگترین خریدار نفت خام آمریکا به جز کانادا است، اما داده های کپلر که محموله های نفتی دنیا را ردیابی می نماید، نشان می دهد که در ماه های اخیر، تعداد محموله های نفت خامی که از آمریکا به چین فرستاده شده اند هم کاهش یافته اند.

این در شرایطی اتفاق می افتد که پس از سفر اخیر ترامپ به چین، ایالات متحده در حال ساخت چندین تشکیلات بزرگ صادرات ال ان جی بود.

لین بوکیانگ، پروفسور مطالعات انرژی در دانشگاه شیامن چین، می گوید: صنعت گاز آمریکا از این اقدام آسیب سختی خواهد دید، چراکه چین دیگر تنها مقداری جزئی وارد خواهد نمود، درحالی که تامین کنندگان آمریکایی چین را به عنوان بازار بزرگ آینده خود می دیدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 476

به "بزرگترین خریدار چینی نفت آمریکا واردات نفت خود را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین خریدار چینی نفت آمریکا واردات نفت خود را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید