بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام

به گزارش آناسی، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای رسمی خاطرنشان کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام روز شنبه به صورت حضوری در وین از سر گرفته می گردد و شرکت کنندگان قرار است به رایزنی ها درباره اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام

با ما سفر کنید و با تور اروپا قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، در این بیانیه که نسخه ای از آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است، این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتحانه های امورخارجه ایران و گروه چهار به علاوه یک، برگزار خواهد شد. شرکت نمایندگان قرار است به رایزنی ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

ریاست این نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران هم ریاست هیات ایرانی را بر عهده خواهد داشت.

دیپلمات های ارشد کشورهای عضو برجام طی یک ماه گذشته در وین گردهم آمده اند تا این توافق را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا نمایند.

در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های انجام شده برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری فرایند گفت وگوها با هدف یافتن راه چاره هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر اعلام نموده است که در صورت لغو تمام تحریم ها و تحقق تعهدات سایر طرف های این توافق بین المللی، به اجرای کامل تعهدات برجامی باز می شود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1800

به "بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید