ترامپ: حادثه معلم فرانسوی حمله شرورانه و تروریستی است

به گزارش آناسی، رئیس جمهوری آمریکا گفت: حادثه علیه معلم فرانسوی را که کاریکاتور موهن پیامبر اکرم(ص) را در کلاس به نمایش درآورده بود، حمله شرورانه تروریست اسلامی است.

ترامپ: حادثه معلم فرانسوی حمله شرورانه و تروریستی است

دونالد ترامپ شامگاه شنبه در سخنرانی انتخاباتی خود در ویسکانسین آمریکا، در واکنش به سر بریدن معلمی که کاریکاتورهای موهن علیه حضرت محمد(ص) را در کلاس درس خود به نمایش درآورده بود، با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود ابراز همدردی کرد.

وی با استفاده از این گردهمایی انتخاباتی، از عبارت یک شرارت، یک حمله شرورانه تروریست اسلامی، استفاده کرد و خطاب به مکرون گفت هر کاری از دست ما ساخته باشد، انجام می دهیم.

ترامپ با این ادعا که در برخورد با تروریست اسلامی رادیکال بسیار قوی بوده است، ادامه داد: ما 2.5 تریلیون دلار با یک در ارتش ایالات متحده که در زمان تحویل دریافت(کاخ سفید) کاملا به ته خط رسیده بود، سرمایه گذاری نموده ایم از جمله قراردادهای مهم ساخت کشتی های جنگی جدید که کشتی سازی را نجات می دهد.

وی با طرح این مساله که بایدن در صورت پیروزی این کارخانه ها را از بین می برد، اضافه نمود: ما نخستین شاخه جدید نیروهای مسلح ایالات متحده و تقریبا پس از 75 سال، نیروی فضایی را راه اندازی کردیم. اکنون روسی، چین و کره شمالی و هر کشور دیگری در دنیا به ما حسادت می نمایند، ما بزرگترین ها را داریم. کسی حتی چیزی نزدیک سلاح های ما را هم ندارد. به خدا امیدواریم که هرگز مجبور به استفاده از آن نباشیم، اما صلح را به وسیله قدرت خواهیم داشت.

رئیس جمهوری آمریکا سپس به خروج از برجام اشاره نمود و گفت: من توافق هسته ای فاجعه بار دولت گذشته با ایران که 150 میلیارد دلار به علاوه 1.8 میلیارد پول نقد برای هیچ چیز داد، خارج شدم.

ترامپ بار دیگر ادعا کرد: اگر برنده شویم، نخستین تماسی که دریافت خواهم کرد از ایران خواهد بود که می گوید بیایید توافقی انجام دهیم. می دانید، فراوری ناخالص داخلی آنها 27 درصد کاهش یافته است، آنها تشنه رسیدن به توافقند.

وی همچنین در این گردهمایی تبلیغاتی به مساله کرونا که پاشنه آشیل وی در انتخابات پیش رو شده است، اشاره نمود و با کم اهمیت دانستن این ویروس که تا به امروز منجر به کشته شدن بیش از 210 هزار نفر در آمریکا و همچنین ابتلای بیش از 8 میلیون نفر در این کشور شده است، مدعی شد که به سرعت خوب شده است و اکنون در ایمنی به سر می برد.

حاضران در این گردهمایی بر اساس سیاست ماسک ستیزی ترامپ، بدون رعایت فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک حضور یافته بودند در حالیکه ایالت ویسکانسین شاهد افزایش نرخ ابتلا به کرونا در روزهای اخیر بوده است.

نامزد رئیس جمهوری آمریکا که اظهارات وی درباره انتقال مسالمت آمیز قدرت مورد مناقشه قرار گرفته بود، درباره زمان خروج خود از کاخ سفید اعداد 4، 8، 12و 16 سال استفاده کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1397

به "ترامپ: حادثه معلم فرانسوی حمله شرورانه و تروریستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: حادثه معلم فرانسوی حمله شرورانه و تروریستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید