ترفند هایی برای افزایش یادگیری که معجزه می نماید!

به گزارش آناسی، یادگیری چالش اساسی بعضی از محصلان است که با رعایت بعضی ترفندها می توانید آن را بهبود بخشید.

ترفند هایی برای افزایش یادگیری که معجزه می نماید!

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی خبرنگاران، این روز ها یادگیری مهم ترین بحث و مسئله میان دانشجویان و دانش آموزان کشور است که به دلیل وجود مسائل گوناگون در خانواده ها خیلی از آن ها این موضوع را به اسم چالش بزرگ و اساسی برای خود به تعداد می آورند و نمی توانند با آن ارتباط موثری برقرار نمایند.

شاید یادگیری در وهله اول ساده به نظر بیاید، اما یکی از سخت ترین موضوعات برای شرح دادن است. برای مثال خیلی از افراد در زمان های متعددی ممکن است جملاتی مانند: نتوانستم خوب یاد بگیرم، میخواهم زبان انگلیسی یاد بگیرم، عاشق یادگیری هستم، زبان عربی را دوست دارم، مطالب فیزیک برایم سخت است، مسئله های ریاضی را نمی توانم به خوبی فرا بگیریم و ... را بکار بگیرند.

خیلی از افراد هم شاید به دلیل حواس پرتی نتوانند آنطور که باید مطالب کتاب را به فکر بسپارند که این موضوع به احتمال زیاد باعث آزار و اذیت آن ها می گردد، بنابراین ضروری است تا حتما با یک سری ترفند برای افزایش سطح یادگیری خود آشنا شوید و به آن ها عمل کنید.

مواردی جهت بالا بردن اندازه یادگیری

1: حتما اندازه ساعات خواب خود را کنترل کنید. برای مثال، ساعت خواب و بیداری خود را در یک زمان معین قرار دهید تا خستگی از بدن شما خارج گردد اینگونه نباشد که یک شب ساعت 10 و شبی دیگر ساعت 12 به خواب روید، بلکه باید ساعت معینی مثل 10 شب بخوابید و صبح ساعت 6 صبح بیدار شوید، در واقع اختلال در ساعات خواب عاملی موثر در جهت کاهش سطح یادگیری است که برای تنظیم آن باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

2: حتما به یاد داشته باشید که به خصوص در دوران کرونا مصرف غذا های چرب یا مواد خوراکی مضر مانند: فست فود، پفک، آلوچه و ... می تواند روی عملکرد فکر افراد تاثیر منفی بگذارد؛ بنابراین حتما از غذا های مفید و سالم از قبیل بادام، میوه جات و سبزیجات بهره ببرید.

3: مطالعه روزانه چندین درس یا موضوع بجای یک یا دو درس تمرکز شما را بیشتر می نماید. به اسم مثال، اگر در حال آمادگی برای امتحانات ریاضی، تاریخ، فیزیک و شیمی هستید، بهتر است هر روز همه موارد را مطالعه کنید تا اینکه بخواهید هر روز روی یک درس خاص متمرکز شوید. این رویکرد به شما یاری می نماید سریعتر یاد بگیرید. احتمالا می پرسید چرا؟ زیرا اگر در یک روز مطالب زیادی راجع به یک موضوع مطالعه کنید، احتمالاً اطلاعات مشابه را اشتباه خواهید گرفت؛ بنابراین یک ترفند برای یادگیری سریعتر، این است که زمان مطالعه خود را به دروس مختلف اختصاص دهید. با انجام این کار، مغز شما وقت بیشتری برای تقویت یادگیری خواهد داشت.

به طور قطع انجام همزمان کار ها باعث می گردد بازده کار پایین، و تمرکز شما کمتر باشد. مطالعات نشان می دهند افرادی که ادعا می نمایند در انجام چند کار به صورت همزمان پیروز هستند، در مقایسه با یک فرد معمولی عملکرد بهتری ندارند.

دانش آموزان برتر روی یک چیز تمرکز می نمایند؛ بنابراین سعی نکنید در حالی که به پیغام های متنی پاسخ می دهید، تلویزیون می بینید و توییتر خود را آنالیز می کنید، مطالعه کنید. در اینجا چند پیشنهاد برای بهبود تمرکز ارائه شده است:

اعلان های تلفن خود را خاموش کنید.

تلفن خود را کنار بگذارید یا آن را روی حالت هواپیما تنظیم کنید.

از همه برنامه های پیغام رسان خارج شوید.

دسترسی به اینترنت را در رایانه خود خاموش کنید.

از برنامه هایی مانند Freedom بهره ببرید.

تمام مرورگر های اینترنت که به تکلیفی که روی آن کار می کنید مربوط نیستند را ببندید.

محیط مطالعه خود را مرتب کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1951

به "ترفند هایی برای افزایش یادگیری که معجزه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند هایی برای افزایش یادگیری که معجزه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید