خرمای هرمزگان به هندوستان صادر می گردد

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران، به نقل از جهادکشاورزی هرمزگان، ناصر حیدری پوری در نشست تخصصی خرما با حضور تجار هندی در بندرعباس با بیان اینکه هرمزگان از لحاظ سطح زیرکشت خرما در کشور رتبه پنجم و از لحاظ فراوری رتبه چهارم را دارد، بیان داشت: در حال حاضر خرمای استان توسط کشورهای واسطه از جمله امارت متحده عربی به کشور هندوستان صادر می گردد.

خرمای هرمزگان به هندوستان صادر می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

وی تاکید نمود : باید با برنامه ریزی مناسب و افزایش مراودات تجاری بین هرمزگان وکشور هندوستان وبه وسیله اعزام هیات های تجاری، احتیاجهای طرفین شناسایی وبستر معرفی صادرات مستقیم محصول خرما به هندوستان فرآهم گردد.

حیدری پوری مطرح کرد: عمده صادرات خرمای استان به کشورهای امارات، هندوستان، کانادا و استرالیا صادر می گردد. پیارم، شاهانی، مضافتی و خاصویی از مهمترین ارقام خرمای صادراتی هرمزگان هستند. باید از ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی در راستای اقتصادی کردن این بخش بیشترین بهره را برد.

در ادامه این نشست یکی ازتجار هندوستانی گفت: 5درصد جمعیت هندوستان به دلیل وضعیت مناسب اقتصادی خرمای پیارم استفاده می نمایند و 10درصد آن وضعیت متوسط دارند و 85درصد جمعیت کارگری را تشکیل می دهند که برنامه ما برروی 85درصد این جمعیت تدوین شده است چرا که می تواند بازار مناسبی برای عرضه محصولات باشد.

یاسین اسماعیل بالوا اضافه نمود : خرمای مضافتی بین مردم هندوستان شناخته شده است و با پایین ترین قیمت عرضه می گردد واین درحالی است که این خرما به وسیله کشور امارت وارد هندوستان می گردد.

وی اعلام نمود: اخیرا براساس انعقاد قرارداد با استان کرمان 250کانتیر 40فوت خرمای مضافتی وارد هندوستان شده است. مردم هندوستان شناخت کمی از خرمای هرمزگان دارند واین امر مستلزم معرفی این محصول به مردم این کشور می باشد.

گفتنی است در این نشست مقررگردید محصول خرمای مورد احتیاج کشور هندوستان شامل انواع خرما و فرآورده های آن ، نوع بسته بندی از سوی تجاری هندوستان اعلام تا بتوان براساس آن فراوری وبسته بندی صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 452

به "خرمای هرمزگان به هندوستان صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرمای هرمزگان به هندوستان صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید