درباره عضله سازی این نکات را رعایت کنید

به گزارش آناسی، زمانی که شما تمرینات مقاومتی انجام می دهید بدن شروع به التهاب می کند. جالب است بدانید که بدن شما می داند چطور از این التهاب برای عضله سازی استفاده کند. در روزگاران قدیم، بدن سازان بر این باور بودند که استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئید(مانند ایبوپروفن و ناپروکسن) لازمه تمرینات است اما هرچه علم پیشرفت کرد و تحقیقات بیشتر شد ، محققان به این نتیجه رسیدند پاسخ بدن به تمرین برای عضله سازی در افرادی که به طور منظم داروهای ضد التهابی مصرف می کنند به شدت پایین می آید و بدون تحریک و التهاب عضلانی توانایی بدن برای افزایش توده عضلانی کاهش می یابد.به همین دلیل برای عضله سازی باید استفاده از داروهای ضد التهابی را کنار بگذاریم.

درباره عضله سازی این نکات را رعایت کنید

اسید آراشیدونیک

آراشیدونیک ، نوعی اسید چرب در بدن است که وظیفه دارد بافت عضله را دچار التهاب کند. این اسید به صورت طبیعی در بافت عضلانی ما وجود دارد و زمانی که عضله بر اثر کار یا تمرین با وزنه تخریب می شود، اسید آراشیدونیک از غشای سلول آزاد می شود . زمانی که بافت عضله بر اثر تمرین با وزنه و تحت فشار آسیب می بیند، آنزیم های خاصی در منطقه آسیب دیده جمع می شود و اسید آراشیدونیک را از غشای سلول آزاد می کند. با شکسته شدن اسید آراشیدونیک و ساخت هورمونی به نام پروستاگلاندین شما درد و سوزش را در عضلات حس می کنید.

فواید اسید آراشیدونیک و عضله سازی

این اسید واسطه التهابی است که سبب تحریک بدن برای سرعت بخشیدن به فرایند بازسازی عضلات تخریب شده می شود. علاوه بر این باعث بالا رفتن سنتز پروتئین درعضلات و افزایش حجم عضله می شود.

میزان مصرف روزانه

میزان مصرف این مکمل بسیار مهم است و به گفته محققان دوز مصرفی 1 تا 5/1گرم در روز کافی است.

منابع غذایی اسید آراشیدونیک

اسیدآراشیدونیک جزو اسیدهای چرب ضروری نیست چرا که بدن می تواند با سنتز اسید لینولئیک موجود در کبد آن را تولید کند. هرچند شما با مصرف منابع غذایی مثل مرغ، گوشت، ماهی و زرده تخم مرغ به کمک اسید لینولئیک می توانید اسید آراشیدونیک بسازید اما محققان استفاده از مکمل راالبته با تجویز مفیدتر می دانند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1295

به "درباره عضله سازی این نکات را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره عضله سازی این نکات را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید