روزه داری از رژیم دریافت برای لاغری مفیدتر است

به گزارش آناسی، یک آنالیز جدید علمی نشان می دهد به منظور کاهش وزن، روزه داری در روز مفیدتر از رژیم دریافت و کاهش مصرف غذاهای مختلف است.

روزه داری از رژیم دریافت برای لاغری مفیدتر است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آناسی به نقل از نیواطلس، یک آنالیز جدید علمی نشان می دهد به منظور کاهش وزن، روزه داری در روز مفیدتر از رژیم دریافت و کاهش مصرف غذاهای مختلف است. بر همین اساس افرادی که برای کاستن از وزن خود، کالری دریافتی خود را در طول روز کم می نمایند کمتر از افرادی که روزه داری می نمایند، موفقیت کسب می نمایند.

بر اساس تحقیق یادشده، اگر چه رژیم دریافت به علت کاهش کالری دریافتی به هر حال برای بدن مفید است، اما روزه دریافت انسان ها را زودتر به هدفشان یعنی کاهش وزن می رساند و بر خلاف بعضی ادعاها روزه داری در طول روز برای بدن مفید بوده و آسیبی به سلامت اشخاص وارد نمی کند.

پژوهشگران اتریشی که این موضوع را آنالیز نموده اند، می گویند حتی رژیم های بسیار سختگیرانه که مبتنی بر مصرف غذای اندکی هستند، کارآیی کمتری در مقایسه با روزه دریافت در روز و عدم مصرف کامل غذا دارند و این امری است که موجب شگفتی دانشمندان شده است.

بر همین اساس روزه داری حداکثر 12 ساعته در طول روز و به مدت چهار هفته می تواند به کاهش حدود 3.5 کیلوگرم از وزن انسان منجر گردد.

انتها پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 433

به "روزه داری از رژیم دریافت برای لاغری مفیدتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه داری از رژیم دریافت برای لاغری مفیدتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید