سهم تولید گاز مجتمع پارس جنوبی به 82 درصد می رسد

به گزارش آناسی، مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: سهم تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی به 82 درصد می رسد.

سهم تولید گاز مجتمع پارس جنوبی به 82 درصد می رسد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمد شفیع موذنی در نشستی با حضور مدیران منطقه ای و جمعی از مسئولان استان بوشهر که با موضوع اهمیت منابع انسانی در پارس جنوبی و توانمندسازی و آموزش مهارت در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و توسعه آموزش های فنی تشکیل شده بود، گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی، یکی از تأسیسات راهبردی کشور است که هم اکنون حدود 75 درصد گاز کشور را تأمین می کند.

وی به شرح مختصری از وضع تولید در این مجتمع پرداخت و اضافه نمود: با توسعه مجتمع گاز پارس جنوبی و افزایش تولید، در آینده نزدیک سهم مجتمع از تولید گاز کشور به 82 درصد می رسد.

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اهمیت این مجموعه در پایداری انرژی و ایجاد رفاه و امنیت کشور، شرح داد: طبق پیش بینی های اجرا شده در آینده ای نزدیک، 70 درصد سبد انرژی داخل کشور توسط مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می شود.

موذنی یادآور شد: مجتمع گاز پارس جنوبی اکنون با توان نیروهای داخلی و دانش نوآورانه توانسته نقشی بسیار مهم و کلیدی در اقتصاد کشور داشته باشد که این مهم نشان از عزم و اراده مدیران و کارکنان این مجموعه بزرگ گازی در کشور است.

تولید 14 هزار میلیون مترمکعب گاز در پالایشگاه نهم در نیمه نخست امسال

سیدمحمدمهدی هاشمی، مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی نیز از تولید 14 هزار میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این پالایشگاه در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: پالایشگاه نهم در شرایط مناسب عملیاتی آماده ورود به زمستان است و به عنوان نخستین پالایشگاه مجتمع پارس جنوبی، تعمیرات اساسی امسال را با وجود شیوع بیماری کرونا و با بهترین شرایط به انتها رساند.

وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی فاز 12 توسط پیمانکار بومی و نیروهای منطقه اجرا شده است، اضافه نمود: امسال برنامه تعمیراتی در زمان مقرر انجام شد و کیفیت پیمانکار تعمیرات نیز در مقایسه با سال های گذشته بسیار مطلوب بود.

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس شرح داد: هم اکنون تمامی واحدهای فاز 12 در شرایط مطلوب در حال تولید محصولات و بهره برداری هستند و 6 ماه نخست امسال پیروز به تولید بیش از 47 هزار و 200 تن گوگرد شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1372

به "سهم تولید گاز مجتمع پارس جنوبی به 82 درصد می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم تولید گاز مجتمع پارس جنوبی به 82 درصد می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید