عبدالسلام: یمن با ابزارهای دفاعی ممکن به مقابله با تجاوز ادامه می دهد

به گزارش آناسی، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن ضمن تاکید بر اینکه این کشور به مقابله با تجاوز ادامه خواهد داد، از نقش شورای امنیت در طولانی تر شدن جنگ پرده برداشت.

عبدالسلام: یمن با ابزارهای دفاعی ممکن به مقابله با تجاوز ادامه می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الراستاه، محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: اینکه شورای امنیت مواضع متجاوزان را اتخاذ کرده است، چیز جدیدی نیست.

وی افزود: شورای امنیت از لحظه تجاوز به یمن با جانبداری کورکورانه از متجاوزان در طولانی تر شدن جنگ یمن سهیم شد.

عبدالسلام گفت: شورای امنیت خود باعث شده بیانیه هایش هیچ تأثیر مثبتی نداشته باشند.

وی گفت: یمن با تمام ابزارهای دفاعی ممکن به مقابله با تجاوز ادامه می دهد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه در بیانیه ای بر ضرورت برقراری فوری آتش بس در یمن بر اساس قطعنامه 2565 این شورا تاکید کرد.

این بیانیه در حالی صادر شد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در حال ادامه پیشروی برای تسلط بر مأرب هستند.

حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن شامگاه چهارشنبه گفت که رسیدن به حل سیاسی بحران این کشور پیش از سرانجام یافتن دخالت خارجی بعید است.

وی در توییتی نوشت: دخالت خارجی مانعی بزرگ در راستا راه چاره سیاسی بحران یمن است و به عقیده من بی توجهی بین المللی به این موضوع یکی از مهمترین دلایل طولانی شدن جنگ است.

عبدالسلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت که حمله به انبار دارو و تاسیسات غیرنظامی در صنعاء تحت پوشش بیانیه جانبداران شورای امنیت سازمان ملل از متجاوزان انجام شد.

وی افزود: عربستان به جای توقف تجاوز و محاصره ، بدون محاسبه عواقب حماقت خود به سمت تشدید تجاوز و محاصره پیش می رود.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، قطر و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی ـ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما با گذشت بیش از شش سال از این تجاوز وحشیانه و همه جانبه، سایر هم پیمانان سعودی به غیر از امارات، بحرین و آمریکا از این ائتلاف خارج شدند.

طی این سال ها دهها هزار شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و بچه ها تشکیل می دهند بر اثر حملات هوایی سعودی ـ آمریکایی به شهادت رسیده اند.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1970

به "عبدالسلام: یمن با ابزارهای دفاعی ممکن به مقابله با تجاوز ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالسلام: یمن با ابزارهای دفاعی ممکن به مقابله با تجاوز ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید