قشلاقی: ناداوری و بی تجربگی باعث شد مسابقات جهانی را دست خالی ترک کنم، هدفم خوش رنگ ترین مدال بازی های آسیایی است

به گزارش آناسی، نایب قهرمان بوکس آسیا گفت: در مسابقات جهانی ناداوری و بی تجربگی چاشنی کارم شد تا مقابل حریف بلاروس شکست بخورم.

قشلاقی: ناداوری و بی تجربگی باعث شد مسابقات جهانی را دست خالی ترک کنم، هدفم خوش رنگ ترین مدال بازی های آسیایی است

میثم قشلاقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص سطح مسابقات بوکس قهرمانی جهان گفت: واقعاً سطح این مسابقات بسیار بالا بود و بوکسورهای قدرتمندی در صربستان حضور داشتند. با توجه به اینکه این اولین حضورم در مسابقات جهانی بود، تا زمانی که وارد رینگ نشده بودم، متوجه سطح بالای مسابقات نشده بودم.

وی درخصوص عملکرد خود بیان کرد: شروع خوبی در مسابقات جهانی داشتم، اما عواملی مانند ناداوری و بی تجربگی چاشنی کارم شد تا با شکست مسابقات را ترک و دست خالی به کشور بازگردم. در این مسابقات ابتدا حریفی از چین تایپه را ناک اوت کردم، اما در گام دوم مقابل بوکسور بلاروس شکست خوردم. در این دیدار نیز مشت های بهتری به حریف زدم و حریف بیشتر در حال فرار بود. در آسیا شرایط اینگونه است وقتی بوکسور حمله می کرد به او امتیاز می دادند، اما از شانس من در مسابقات جهانی شرایط برعکس شده بود.

نایب قهرمان بوکس آسیا گفت: حق خوری در مسابقات جهانی کمتر شده بود، اما در این مبارزه علناً داور اخطارهای بی جایی به من داد و باعث شد تا امتیازاتم کسر شود. اتفاقی که در شرایط روحی ام در راند سوم تاثیرگذار بود و روحیه ام را تضعیف کرد. حریف بلاروس نیز بعد از پیروزی مقابل من با شکست حریفانی دیگر فینالیست شد، اما در فینال با وجودی که دو بار بوکسور آمریکایی را ناک دان کرد، سر او را نیز بریدند و مسابقه را به بوکسور آمریکایی دادند.

قشلاقی با تاکید بر اینکه در صورت شکست بوکسور بلاروس راستا هموارتری برای فینال داشت، گفت: در صورت پیروزی مقابل بوکسور بلاروس حریفان راحت تری داشتم. بوکسور بلاروسی بعد از رجحان مقابل من خیلی راحت از سد حریفان خود تا فینال گذشت. حریفانی که کار راحتی برای شکست آنها داشتم، اما از شانس بد طبق قرعه با سخت ترین حریف در ابتدای راه روبرو شدم.

وی در خصوص کسب مدال جهانی بیان کرد: کسب مدال جهانی دور از دسترسم نیست. در حال حاضر هدفم حضور در بازی های آسیایی و کسب خوش رنگ ترین مدال در این مسابقات است تا خود را برای حضور در دور آینده مسابقات جهانی آماده کنم.

ملی پوش بوکس ایران در خصوص عدم اعتراضش بعد از ناداوری در مقابل حریف بلاروس گفت: اعتراض من به جایی نمی رسید و داوران رای خود را اعلام کرده بودند. بر همین اساس هیچ اعتراضی نکردم.

قشلاقی در خصوص تاثیر نخستین مدال برنز شه بخش گفت: روزی که شه بخش پیروز به کسب مدال شد، در سالن نبودیم و از خوشحالی از هتل تا سالن محل مسابقات را پیاده طی کردیم. قطعاً این مدال به بوکس ایران خیلی کمک خواهد کرد تا همه بچه ها امیدوار شوند. عملکرد ما در این دوره نشان داد کسب مدال در مسابقات جهانی و المپیک دور از دسترس نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2002

به "قشلاقی: ناداوری و بی تجربگی باعث شد مسابقات جهانی را دست خالی ترک کنم، هدفم خوش رنگ ترین مدال بازی های آسیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قشلاقی: ناداوری و بی تجربگی باعث شد مسابقات جهانی را دست خالی ترک کنم، هدفم خوش رنگ ترین مدال بازی های آسیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید